Kao što je krajem veljače službeno objavljeno, Oleksandr Usik odmjerit će snage s Ricom Verhoevenom u potpuno neočekivanom boksačkom meču koji će 23. svibnja biti uprizoren pod egipatskim piramidama u Gizi. Ukrajinski doktor boksa i nizozemski kralj kikboksa na scenu će stupiti nakon što prethodno završi "undercard" s ukupno sedam borbi, a od čega će njih još tri biti za titule svjetskih prvaka, javlja magazin Ring.
Na liniji će, naime, biti titula WBO prvaka u supersrednjoj kategoriji, koja je ostala upražnjena nakon umirovljenja Terencea Crawforda. Za istu će boksati Hamzah Sheeraz (23-0-1) i Alem Begić (29-0-1) u sunaslovnoj borbi večeri. Sheeraz je posljednji nastup odradio u srpnju prošle godine, kada je nokautirao Edgara Berlangu u petoj rundi, dok je pet mjeseci prije toga odboksao neriješeno s Carlosom Adamesom i tako propustio preoteti mu naslov svjetskog prvaka u srednjoj kategoriji.
Sheeraz je trenutačno na WBO ljestvici supersrednje kategorije plasiran kao drugi izazivač, dok Begić, kojem će ovo biti prvi put da boksa za svjetski naslov, zauzima četvrtu poziciju u istom redoslijedu. Begić je, inače, rođen u Münchenu, gdje je izgradio svoju borilačku karijeru (počeo kao kikboksač u akademiji braće Šteko), ali i onu akademsku (magistar arhitekture), odnosno poslovnu.
Prvi meč u svojoj profesionalnoj boksačkoj karijeri Alem je odradio u Srebrenici (nokautirao Steliana Anghelusa Voicua u trećoj rundi), odakle i jesu njegovi obiteljski korijeni.
- Srebrenicu smatram svojim gradom i volim je više od Münchena. Moj otac, djed, i tako generacijama unazad, svi su rođeni u Srebrenici, a majka mi je iz Banja Luke - rekao je Begić svojedobno u razgovoru za DW.
Prije Sheeraza i Begića, egipatska priredba ponudit će i okršaj Jacka Catteralla (32-2) i Šahram Gijasov (17-0), koji će ukrstiti rukavice u meču za WBA prvaka u velter kategoriji. Na program je, također, uvrštena i borba za titulu ženske WBO muha kategorije između Mizuki Hirute (10-0) i Mai Soliman (10-1).
Glavna borba večeri, između Usika i Verhoevena, podsjetimo, također će biti za WBC naslov svjetskog prvaka u teškoj kategoriji. Iako je WBC isprva naznačio da Usikov meč s Verhoevenom neće priznati kao borbu za titulu, ubrzo se dogodio ekspresni obrat nakon kojeg je izašlo službeno priopćenje prema kojem je WBC odlučio da će predmetnu borbu tretirati kao Usikovu dobrovoljnu obranu, što znači da će WBC pojas ipak biti na liniji. Takav primjer, međutim, zasad nisu slijedile WBA i IBF federacije, čije naslove prvaka neporaženi prvak također drži u svom vlasništvu.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....