Vijest koja je, u boksačkom kozmosu, nedvojbeno obilježila jučerašnji dan jest ona o Oleksandru Usiku i njegovu odricanju pojasa prvaka teške kategorije boksa.
- Ovo je dobro promišljena odluka za koju sam siguran da će mi otvoriti neke nove prilike. Ovo nije kraj priče, nastavak tek slijedi. Želim se odreći svih pojaseva koje trenutačno posjedujem kako bi oni postali dostupni dečkima koji su idući u redu da se bore za njih. Prijatelji, napuštam pojaseve, ali ne i sport, jer me još uvijek čeka moj posljednji ples - poručio je 39-godišnji Ukrajinac putem videoporuke objavljene na X-u.
Jedan od prvih koji je reagirao na Usikovu odluku jest čovjek s kojim je posljednjim dijelio ring - Rico Verhoeven. Najbolji kikbosač današnjice pozvao je, naime, bivšeg dvostrukog apsolutnog "heavyweight" prvaka da svoj "posljednji ples" odradi u revanšu s njim.
"Posljednji ples je vrijeme za revanš. Neka ovo bude najveća crossover borba našeg doba".
Usik i Verhoeven, podsjetimo, boksali su prije mjesec dana, i to pod piramidama u egipatskoj Gizi. Iako se tome praktično nitko nije nadao, Nizozemac je pružio nemali otpor Usiku, pa i ostvario prednost u većem dijelu borbe, da bi na koncu, nakon što je bio u nokdaunu, izgubio kontroverznim prekidom po isteku 11. runde.
Hoće li Usikov "posljednji ples" doista biti s Ricom, ili Ukrajinac na umu ima nekog drugog plesnog partnera, trebali bismo saznati uskoro...

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....