Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
K1 i Boks

‘Žao mi je, ali u neku ruku i drago što je prošlo ovako. Kromah je pokazao zašto je šampion‘

Miloš Cvjetićanin

 Instagram (miloš Cvjetićanin)
Trenutno najbolji srpski kikboksač neće pamtiti Glory Collision 9 po nastupu, nego po podršci koju je dobivao tijekom cijelog tjedna.

Mnogi vrhunski borci kroz povijest imali su nekoga tko im je bio svojevrsni "kriptonit". Muhammadu Aliju nije odgovarao Ken Nortonu, Evander Holyfield bio je nepremostiva prepreka za Mikea Tysona, a Remy Bonjasky nikako nije pronalazio rješenja za Semmyja Schilta.

Miloš Cvjetićanin svoj "kriptonit" ima u Moryju Kromahu. Aktualni prvak Gloryjeve teške kategorije dvaput se borio protiv Cvjetićanina i u oba navrata je slavio. Nakon prve pobjede "povlačili su se repovi", razglabalo se o tome tko je zapravo bio bolji, ali Kromah je u revanšu otklonio sve dileme.

Trenutno je jednostavno bolji borac od Miloša, a ono što je prezentirao sinoć na Glory Collision 9 eventu bilo je dostojno jednog velikog šampiona. Brzina, raznovrsnost, taktička disciplina, ubojita koljena iz klinča, sve to prezentirao je Kromah, a vrhunac je bio nokaut "letećim koljenom" u trećoj rundi.

Kromah će krajem godine vjerojatno pokupiti mnoštvo nagrada za taj nokaut. Bit će jedan od favorita za najbolji nokaut u 2026., to sa sigurnošću tvrdimo, iako još ni pola godine nije prošlo. Cvjetićanin pak nije bio na svojoj uobičajenoj razini. Naviknuti smo na agresivnog, eksplozivnog i brzog Miloša, ali gotovo ništa od toga nismo vidjeli. Bio je to jedan od onih dana kada borac jednostavno "ne liči" na samog sebe, "loš dan u uredu", nastup za zaborav. Sam Cvjetićanin ne bježi od toga, ali isto tako ne bježi od činjenice da je Kromah u ovom trenutku jednostavno bolji.

"Ljudi, još jedna lekcija za mene. S jedne strane mogu reći kako prosto nisam osjetio ring i meč, a to se događa u sportu i životu. S druge strane, Kromah je pokazao zašto je bio i ostao šampion, uspio me savladati jer je bio bolji.", napisao je Miloš u svom obraćanju pratiteljima, a potom je dodao:

"Ali, ljudi! Atmosfera, podrška, navijanje, ostavili su me u šoku. Toliko sam ponosan na vas i toliko sam vam zahvalan, ne može se riječima opisati. Da tako ustanemo i svi zajedno da uspijemo, da nekako dobijemo podršku i od ostatka svijeta. To je za mene prevelika stvar, vau. Žao mi je što je prošlo ovako, ali u neku ruku mi je i drago. Sve se događa s razlogom. Ništa, na meni je sada da zaliječim tijelo, jer put je bio trnovit u posljednje dvije godine. Naravno, vraćamo se na stazu s istim ciljem. Hvala vam do neba!"

Cvjetićaninu je ovo bio 13. nastup u Gloryju, a u organizaciji je od devetog mjeseca, 2024. godine. Devet puta je slavio, četiri puta gubio. Ovaj meč neće pamtiti po pobjedi, ali nevjerojatnu podršku koju je dobivao uoči, tijekom i nakon meča, nešto je što nikada neće zaboraviti.

25. lipanj 2026 08:33