Mnogi vrhunski borci kroz povijest imali su nekoga tko im je bio svojevrsni "kriptonit". Muhammadu Aliju nije odgovarao Ken Nortonu, Evander Holyfield bio je nepremostiva prepreka za Mikea Tysona, a Remy Bonjasky nikako nije pronalazio rješenja za Semmyja Schilta.
Miloš Cvjetićanin svoj "kriptonit" ima u Moryju Kromahu. Aktualni prvak Gloryjeve teške kategorije dvaput se borio protiv Cvjetićanina i u oba navrata je slavio. Nakon prve pobjede "povlačili su se repovi", razglabalo se o tome tko je zapravo bio bolji, ali Kromah je u revanšu otklonio sve dileme.
Trenutno je jednostavno bolji borac od Miloša, a ono što je prezentirao sinoć na Glory Collision 9 eventu bilo je dostojno jednog velikog šampiona. Brzina, raznovrsnost, taktička disciplina, ubojita koljena iz klinča, sve to prezentirao je Kromah, a vrhunac je bio nokaut "letećim koljenom" u trećoj rundi.
Kromah će krajem godine vjerojatno pokupiti mnoštvo nagrada za taj nokaut. Bit će jedan od favorita za najbolji nokaut u 2026., to sa sigurnošću tvrdimo, iako još ni pola godine nije prošlo. Cvjetićanin pak nije bio na svojoj uobičajenoj razini. Naviknuti smo na agresivnog, eksplozivnog i brzog Miloša, ali gotovo ništa od toga nismo vidjeli. Bio je to jedan od onih dana kada borac jednostavno "ne liči" na samog sebe, "loš dan u uredu", nastup za zaborav. Sam Cvjetićanin ne bježi od toga, ali isto tako ne bježi od činjenice da je Kromah u ovom trenutku jednostavno bolji.
"Ljudi, još jedna lekcija za mene. S jedne strane mogu reći kako prosto nisam osjetio ring i meč, a to se događa u sportu i životu. S druge strane, Kromah je pokazao zašto je bio i ostao šampion, uspio me savladati jer je bio bolji.", napisao je Miloš u svom obraćanju pratiteljima, a potom je dodao:
"Ali, ljudi! Atmosfera, podrška, navijanje, ostavili su me u šoku. Toliko sam ponosan na vas i toliko sam vam zahvalan, ne može se riječima opisati. Da tako ustanemo i svi zajedno da uspijemo, da nekako dobijemo podršku i od ostatka svijeta. To je za mene prevelika stvar, vau. Žao mi je što je prošlo ovako, ali u neku ruku mi je i drago. Sve se događa s razlogom. Ništa, na meni je sada da zaliječim tijelo, jer put je bio trnovit u posljednje dvije godine. Naravno, vraćamo se na stazu s istim ciljem. Hvala vam do neba!"
Cvjetićaninu je ovo bio 13. nastup u Gloryju, a u organizaciji je od devetog mjeseca, 2024. godine. Devet puta je slavio, četiri puta gubio. Ovaj meč neće pamtiti po pobjedi, ali nevjerojatnu podršku koju je dobivao uoči, tijekom i nakon meča, nešto je što nikada neće zaboraviti.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....