U ponedjeljak kasno navečer prenosili smo vam vijest o uhićenju Dustina Poiriera. Legendarni borac UFC-ove lake kategorije zapravo je priveden još u nedjelju, a do privođenja je došlo u saveznoj državi Georgia. Poirier je priveden zbog opijanja na javnom mjestu i remećenju javnog reda i mira tijekom proslave Dana očeva.
Nekoliko sati Poirier je proveo u pritvoru, a dan kasnije morao je izaći pred suca na prvo preliminarno saslušanje. Maksimalna propisana kazna za ovaj prekršaj seže do godinu dana zatvora, moguća je i novčana kazna u iznosu od 1000 dolara ili kombinacija. Jasno je da Poirier kao osoba koja nije recidivist neće završiti u zatvoru zbog opijanja na javnom mjestu i vjerojatno će morati platiti novčanu kaznu koja neće naročito utjecati na njegov džep.
No, u javnost je sinoć procurila snimka kamere koju je nosio policajac koji je radio na privođenju Poiriera. "Body cam" footage otkriva kako je Poirier bio vrlo blizu da se dovede u puno, puno ozbiljnije probleme. Naime, uhićenje se odvijalo na aerodromu u Atlanti, a Poirier je bio iznimno ljutit jer mu je zabranjen ukrcaj na let.
- Izvukli ste me iz aviona, a svim ostalim mojim dečkima dopustili ste da idu - govori Poirier pri početku videa, a ubrzo ga policajac prepoznaje i pita ga:
- Jesi li ti Dustin Poirier?
Nakon toga Poirier postaje sve razdražljiviji i ubrzo izaziva policajca na fizički obračun. Dustin je čak nakratko stao i u gard, približavao se policajcu koji je imao spreman elektrošoker u slučaju da ga bivši profesionalni MMA borac fizički napadne. Sasvim logičan potez policajca jer potući se s Poirierom bila bi jako loša odluka, kako po policajca, tako i po Poiriera kojeg bi čekale teške kaznene posljedice.
Policajac je pak ostao poprilično smiren i dao je sve od sebe da situacija ne eskalira u nešto gore, a ubrzo je stiglo pojačanje i Poirier je uspješno priveden. Poirier je na kraju poručio tom policajcu kako je odradio dobar posao i sve što je mogao.
Sve ovo baca mrlju na reputaciju "Diamonda" koji je tijekom karijere bio poznat kao uzoran sportaš, humanitarac i osoba koja nije sklona ekscesima. Nije pak tajna da Poirier nakon odlaska u mirovinu muku muči s pronalaskom smisla u životu i učestalo se opija. Sudeći po objavi koja je osvanula na njegovim društvenim mrežama nakon "body cam" snimke, Poirier je spreman potražiti stručnu pomoć.
"Doveo sam se do toga da trebam pomoć. Nije bilo lako povući se iz sporta, ali alkohol nije rješenje. Alkohol je uništio život mog oca i neću dopustiti da uništi moj, moja obitelj me treba na 100 posto. Pokušat ću učiniti sve što je potrebno da se dovedem u red i krenem ispravnim putem.", napisao je Dustin, očito svjestan kako krupnim koracima grabi prema propasti.
Prvi, možda i najteži korak jest priznati samom sebi da je pomoć potrebna. Poirier je to napravio i ne sumnjamo da će nadvladati ove teškoće s kojima se nosi nakon završetka svoje veličanstvene sportske karijere.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....