Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Regija

‘Vidim se protiv Paddyja Pimbletta, to mi je cilj, a u tu pojavu ne vjerujem, to ne postoji!‘

Vladimir Šikić

 FNC
Iako ima 36 godina, hrvatski borac s berlinskom adresom vjeruje da još uvijek može stići među elitu

Dvije godine i devet mjesec nakon svoje posljednje borbe, Vladimir Šikić vraća se u oktogon. I tu oktogon osječke dvorane Gradski vrt gdje će, glavnoj borbi subotnje FNC 32 priredbe, odmjeriti snage s Filipom Pejićem.

Pejić i Šikić su se, podsjetimo, trebali boriti još početkom veljače na FNC 27 priredbi u Münchenu, no "Sunshine" se povukao zbog bolesti, a na "short notice" je upao Eduard Kexel koji je teško nokautirao "Nitra" u prvoj rundi (a potom u Ljubljani i Ivana Sičaju te postao novi prvak perolake kategorije). Trebali su se, štoviše, Pejić i Šikić boriti i puno prije toga, no to se nije dogodilo, ali putevi će im se sada ipak sresti u Osijeku.

Pitali smo Šikića zašto ga nije bilo u kavezu gotovo tri godine i koji su, s obzirom na to da mu to nije prva duža pauza, razlozi njegovog funkcioniranja "na mahove".

- Možda mi je to čak i dobro došlo jer sam se kao mlad često borio i vrlo rano sam se krenuo, već sa 17 godina. Kad sam bio na The Ultimate Fighteru, primjerice, iskočilo mi je rame, a nedugo nakon toga sam opet ušao u borbu i shvatio da to nije to, moram malo pauzirati. Kada sam se onda opet počeo boriti u EMC-u, to mi je super došlo - rekao je hrvatski borac s berlinskom adresom pa nastavio:

- Sada se osjećam kao da imam 25 godina, nisam umoran. Ako sada dobro sve odradim, nanižem dobre borbe i dobre pobjede, vidim se protiv Paddyja Pimbletta, to mi je cilj. Želim ići gore, dalje, tamo gdje sam svojedobno morao prestati. Ponekad ti Bog ne dozvoli da pobijediš koliko god da to želiš. Shvatio sam da mi je dobro došlo i to što mi je rame iskočilo pošto bi vjerojatno završio na jahti s Conorom McGregorom i da bih imao neke druge probleme. To mi se sada ne može dogoditi.

Otkrio je Šikić ida je vrlo temeljito, gotovo opsesivno, analizirao Pejićeve borbe, a na pitanje o tome hoće li mu skoro trogodišnja pauza predstavljati problem protiv zagrebačkog udarača u kontekstu mogućeg "ring rusta", odlučno je odgovorio: - Ne vjerujem u "ring rust", to je laž, to ne postoji.

Cijelu medijsku konferenciju povodom osječke FNC 32 priredbe pogledajte u nastavku.

18. lipanj 2026 23:32