Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
UFC

Povijest je ispisana, Miloš Janičić je član UFC-a! ‘Dušebrižnici odmorite malo, ovo mogu samo posebni‘

Miloš Janičić

 FNC
Crnogorski se borac kroz posljednje dvije godine etablirao kao vodeća regionalna zvijezda te je zasluženo dobio svoje mjesto među elitom

Miloš “Cobra” Janičić (19-3) konačno je dočekao trenutak koji je posljednjih mjeseci djelovao sve izvjesnije. Crnogorski borac potpisao je ugovor s UFC-om i tako postao prvi borac iz Crne Gore koji će nastupiti pod okriljem najjače svjetske MMA organizacije.

Janičić je vijest potvrdio putem Instagrama, gdje je objavio fotografiju s dugosanjanim UFC ugovorom u ruci i porukom koja jasno pokazuje koliko mu ovaj trenutak znači.

"Prvi UFC borac iz Crne Gore. Povijest je danas ispisana, Crna Gora ima prvog UFC borca. Naravno, u prvoj UFC borbi odmah ću nastupiti na glavnom dijelu priredbe, a to mogu samo posebni borci. Neka se malo odmore neki dušebrižnici", napisao je borac iz Podgorice.

Prema svemu sudeći, “Cobra” bi svoj UFC debi trebao odraditi 1. kolovoza na UFC Fight Night 283 priredbi u Beogradskoj areni. Event će predvoditi velteraški okršaj između Uroša Medića i Daniela Rodrigueza, dok se na programu nalazi i revanš bivšeg UFC-ova prvaka poluteške kategorije Jana Blachowicza i Bogdana Guskova. Janičić bi, prema vlastitoj objavi, trebao nastupiti na glavnom dijelu priredbe, što samo dodatno potvrđuje koliko UFC ozbiljno tretira njegov dolazak.

Fight Site raspolaže i imenom vjerojatnog protivnika, borca koji dolazi s europskog tla, ali pričekat ćemo službenu potvrdu prije objave tog podatka. Ono što je zasad sigurno jest da je Janičićev potpis za UFC povijesni trenutak za crnogorski, ali i regionalni MMA i logičan nastavak najboljeg razdoblja njegove profesionalne karijere.

Posljednjih nešto više od godinu dana Janičić je napravio ogroman iskorak. Krajem svibnja prošle godine u Areni Beograd potpuno je deklasirao Marka Bojkovića, preuzeo dio njegova “hypea” i skrenuo reflektore regionalne scene prema sebi. Nakon toga upisao je još tri pobjede u DBX organizaciji, a poseban odjek imala je i ekspresna pobjeda protiv Alexa Oliveire na FNC 26 priredbi u Podgorici.

Taj niz nije bio samo rezultatski uspjeh, nego i potpuna promjena percepcije. Janičić više nije bio samo opasan regionalni borac, nego ime koje se prirodno počelo vezivati uz UFC-ov dolazak u Beograd. U trenutku kada je postalo jasno da najjača svjetska organizacija prvi put stiže u Srbiju, njegov nastup na toj priredbi djelovao je gotovo kao svojevrsna nužnost.

Usputno rečeno, najbolji hrvatski MMA teškaš Ante Delija, koji je trebao nastupiti na UFC Fight Night 283 priredbi, zbog ozljede bio primoran odgoditi svoj povratak. Regionalna publika tako je ostala bez jednog velikog imena, ali je sada dobila potvrdu da će povijesni beogradski event najvjerojatnije imati i snažan crnogorski pečat.

Janičić se trenutačno nalazi na Tajlandu, točnije na Phuketu, gdje brusi formu za UFC debi. Sudeći prema snimkama treninga, djeluje iznimno motivirano, oštro i spremno za najveći izazov karijere. U njegovu slučaju to nije samo fraza, već ozbiljan pristup itekako ozbiljnom izazovu. Potpis za UFC dolazi nakon niza pobjeda, nakon regionalnog proboja i nakon godina u kojima je “Cobra” morao dokazivati da pripada razini iznad one na kojoj ga se dugo promatralo.

Sada je to i službeno dobio. Miloš Janičić ulazi u UFC s omjerom 19-3, statusom prvog crnogorskog borca u organizaciji i vrlo izglednim nastupom na glavnom dijelu UFC Fight night priredbe.

Crna Gora je dobila svog prvog UFC predstavnika, a Janičić je dobio pozornicu koju je dugo sanjao. A sada slijedi ono najvažnije - pokazati da potpis nije bio vrhunac priče, nego njezin stvarni početak.

23. lipanj 2026 12:53