Ugledni boksački promotor, Eddie Hearn, privukao je pažnju borilačke javnosti žestokom reakcijom na komentare bivšeg UFC prvaka, a danas analitičara i voditelja, Michaela Bispinga, koji je doveo u pitanje situaciju oko oporavka i ponašanja aktualnog prvaka u teškoj kategoriji, Toma Aspinalla.
Aspinall je, podsjetimo, izvan kaveza već sedam mjeseci nakon što je u meču sa spomenutim francuskim teškašem pretrpio dvostruki ubod prstom u oko. Britanski borac prošao je više operativnih zahvata, a nedavno je otkrio da još uvijek nije dobio liječničko odobrenje za povratak natjecanju.
Bisping, koji je tijekom svoje karijere također pretrpio ozbiljne probleme s vidom, te na koncu i izgubio funkciju jednog oka, rekao je, podsjetimo, kako mu je neobično što Aspinall ne govori detaljnije o prirodi ozljede i procesu oporavka.
- Vrlo je neodređen kada govori o detaljima. Ima YouTube kanal i redovito objavljuje sadržaj, ali ne govori o zahvatima koje je imao, operacijama i slično - rekao je Bisping pa povukao paralelu sa svojim slučajem:
- Imao sam operaciju. Bila je to vrlo ozbiljna operacija. Zove se skleralna kopča, provjerite o čemu se radi. Odvratno je što rade očnoj jabučici. Imao sam tu operaciju, oporavio se, vratio se i borio se u kraćem razdoblju nego što je prošlo tijekom cijele ove sage s njegovim ubodom u oko. Ne znam što je točno prošao, ali o tome nije pričao.
Nekadašnji UFC prvak pritom je naglasio da ne optužuje Aspinalla ni za što konkretno, ali smatra da cijela situacija ostavlja prostor za pitanja.
- Poznajem Toma, bili smo bliski. Ne razgovaramo ovih dana, ali on je sjajan tip. Ne znam, ako pogledaš između redaka... Nešto se je**no čudno događa. Tako to izgleda i tako zvuči - zaključio je 47-godišnji Britanac.
Navedeni istup nikako nije sjeo Hearnu, koji posljednjih mjeseci surađuje s Aspinallom. Čelni čovjek Matchroom Boxinga optužio je Bispinga da ne pokazuje dovoljno podrške svom sunarodnjaku te da svojim izjavama umanjuje ozbiljnost problema s kojima se britanski borac suočava. Prema Hearnovim riječima, Aspinall bi trebao dobiti veću zaštitu i bolji financijski tretman od UFC-a, posebno s obzirom na rizik koji nosi vrhunski borilački sport.
- Njega može biti sram. On jedan od ljudi koji je tamo na plaći i jedan od onih ljudi koji nemaju ni trunku karaktera. On je borac. Trebao bi se zauzeti za ono što je ispravno za borce. Pa što to onda govoriš, Bisping? - upitao se Hearn tijekom gostovanja kod Ariela Helwanija pa nastavio optuživati Bispinga da, kao zaposlenik UFC-a, provodi agendu svojih poslodavaca:
- Radi što ti se kaže. Šuti, uzmi novac. To je sve što vrijediš. U fondu je 60 milijuna. Budi tih. Dobivaš 3 posto. Bisping bi se trebao zauzimati za najbolje interese boraca, a ne dopuštati da se borce potiskuje i maltretira te im se govori što moraju raditi ili što trebaju prihvatiti.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....