Michael Page u Londonu je upisao treću uzastopnu pobjedu, ali način na koji je do nje došao nije zadovoljio ni publiku, ni dio borilačke javnosti, a očito ni njega samog.
Iako je u O2 Areni svladao Sama Pattersona i dodatno podebljao svoj ionako dobar niz, meč u velter kategoriji ostavio je vrlo mlak dojam. Domaća publika ispratila ga je zvižducima, brojni borci javno su kritizirali borbu, a komentator UFC-a Joe Rogan odgovornost je prebacio na "matchmakere", nazvavši cijeli okršaj jednostavno jako lošim.
Page se nakon svega oglasio na društvenim mrežama i priznao da ni sam nije bio zadovoljan onime što je pružio.
– Uzeo sam pobjedu, ali to nije nastup kakav želim pružati i znam da ljudi od mene očekuju više. I ja od sebe očekujem više. Ponekad se stilovi jednostavno sudare na način da borba postane više taktička nego eksplozivna, ali nisam ovdje da sudjelujem u dosadnim borbama. To nisam ja, poručio je Page.
Englez je sada na četiri pobjede u pet UFC nastupa, a u taj niz ulaze i pobjede u srednjoj kategoriji protiv Share Magomedova i Jareda Cannoniera. Ipak, ono što posebno upada u oči jest činjenica da nije završio nijednog protivnika još od posljednjeg nastupa pod okriljem Bellatora, kada je "low kickom" teško ozlijedio koljeno Goitiju Yamauchiju.
U nastavku objave Page je naglasio da cijeni priliku koju mu je UFC dao i da mu je cilj svaki put potvrditi da pripada najvišoj razini.
– Poštujem priliku koju mi je UFC dao da se borim na najvišoj razini i ovdje sam da to dokazujem svaki put kada uđem unutra. Hvala svima koji me i dalje podržavaju. Poštovanje protivniku. Povratak na posao. Idemo dalje, dodao je.
UFC zasad nije objavio što slijedi za Pagea, koji je pobjedom protiv Pattersona popravio profesionalni omjer na 25-3. No jedno je jasno: iako je upisao novu pobjedu, ovo nije bila večer koja mu je podigla vrijednost, nego više podsjetnik da sama pobjeda ponekad jednostavno nije dovoljna.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....