Taman kad ljubitelji slobodne borbe pomisle da ih Josh Hokit više ne može iznenaditi, kontroverzni američki MMA borac ih demantira. Borilačka publika, naime, na svašta je navikla kad je u pitanju "Hok", no 28-godišnji je teškaš na vaganju za predstojeću UFC Freedom 250 nadmašio sam sebe.
Hokit je, naime, na vaganju za priredbu koja će se održati pred Bijelom kućom glumio da je pijan, i kao da to samo po sebi nije dovoljno, odlučio je čak i simulirati da - povraća po sebi. Ljuljao se, dakle, na vagi i iz usta ispuštao tekućinu nepoznatog sadržaja. Ove bizarne i degutantne scene možete pogledati u videozapisu koji slijedi.
Hokit je, spomenimo i to, na vaganju težio 104,7 kilograma, dok je njegov protivnik, Derrick Lewis, sa 120,2 kilograma bio na samoj gornjoj granici teške kategorije.
Čini se kako performansi kontroverznog Amerikanca, ujedno i petoplasiranog teškaša na službenoj UFC-ovoj ljestvici, sve lošije sjedaju i njegovim poslodavcima, budući da mu Joe Rogan u nekim trenucima kasnijeg medijskog vaganja nije htio dati mikrofon, a Alex Pereira je spominjao čak i da ljudi iz UFC-a razmišljaju i o prekidu suradnje s Hokitom.
Hokit je, podsjetimo, u profesionalnoj MMA karijeri odradio ukupno devet borbi i upisao isto toliko pobjeda, a tri nastupa/trijumfa ostvario je pod okriljem UFC-a. U studenom 2025. nokautirao je Maxa Gimenisa za 56 sekundi, zaradivši bonus za izvedbu večeri, u siječnju 2026. pobijedio je Denzela Freemana u prvoj rundi, zaradivši bonus za izvedbu večeri, a u travnju 2026. pobijedio je na bodove Curtisa Blaydesa, zaradivši dvostruki bonus za izvedbu večeri i borbu večeri.
Nedugo nakon borbe s Blaydesom, Hokit je već imao zakazan meč s Lewisom, i to na osobnu intervenciju američkog predsjednika Donalda Trumpa, kojem je rekordni nokauter omiljeni UFC borac.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....