Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
UFC

Vraća se najveći borac u povijesti?! ‘Nikad ne reci nikad! Krećem se kao da nikad nisam ni otišao‘

Jon Jones

 Patrick T. Fallon/AFP/Profimedia
Po mnogima najveći borac u povijesti MMA-a odgovarao je na pitanja svojih fanova i pritom je otkrio kako postoji mogućnost povratka u kavez.

UFC je prije nešto više od godinu dana održao priredbu u Bakuu, glavnom gradu Azerbajdžana. Bio je to prvi dolazak UFC-a u tu državu, a osim po sjajnim mečevima, event je ostao upamćen i po konferenciji za medije održanoj nakon eventa.

UFC-ov čelnik Dana White upravo na toj konferenciji za medije objavio je kako se Jon Jones povlači iz sporta. Apsolutno nitko ne bi očekivao da će karijera vjerojatno najvećeg borca u povijesti ovog sporta završiti u Azerbajdžanu. Naravno, Jones nije doslovno okončao karijeru tamo jer posljednji meč odradio je sedam mjeseci ranije u New Yorku, ali službena potvrda njegova umirovljenja objavljena je u Bakuu.

Nekoliko dana kasnije UFC je službeno najavio i održavanje eventa na imanju Bijele kuće, a Jon Jones se zaintrigirao, odustao je od umirovljenja i vratio se u takozvani "testing pool" UFC-a. Time se stavio na raspolaganje za testiranje na doping, a to je jedan od preduvjeta za nastupanje pod okriljem UFC-a.

Silno je Jones htio nastupiti na UFC Freedom 250 eventu, ali Dana White bio je jasan. Nije htio imati posla s Jonesom kada se radi o tako velikom i povijesnom eventu. Jones je kroz godine izgradio reputaciju vrlo nepouzdanog tipa i White si nije htio priuštiti rizik Jonesova otkazivanja nedugo uoči eventa. Priredbu je odlučio graditi oko drugih boraca, a Jones je ostao u mirovini i bez nastupa pred Bijelom kućom.

Ono što Jonesa također drži izvan natjecateljskog ritma jest i jedna vrlo nezgodna ozljeda. Jones se, naime, muči s artritisom lijevog kuka. U drugom mjesecu ove godine, Jones je u kraćem razgovoru na eventu Dirty Boxinga otkrio kako već sada ispunjava uvjete za ugradnju umjetnog kuka te da trpi nesnosne bolove.

Nekoliko dana kasnije na društvenim mrežama širio se video s jedne "celebrity" utakmice američkog nogometa. Jon Jones također je nastupio na toj utakmici, a njegove kretnje izgledale su užasno i bilo je više nego jasno da se muči s teškom ozljedom.

No, Jones je danas otkrio kako postoji mala šansa da ga ipak ponovno gledamo u kavezu. Velikan ovog sporta odgovarao je na pitanja svojih pratitelja na X-u, a jedan od fanova pitao je Jonesa:

"Conor (McGregor) se vratio. Zašto se ti ne bi opet borio?", na što je Jones odgovorio:

"Nikad ne reci nikad. Trenutno privodimo kraju trening-kamp Gablea Stevensona. On izgleda fenomenalno. Ja sam bio njegov glavni trening-partner i krećem se kao da nikada nisam otišao iz ovog sporta. Terapija matičnim stanicama očito djeluje."

Potom je jedan od fanova poručio Jonesu kako je on i dalje prvak teške kategorije u njegovim očima i ujedno najveći borac svih vremena, a Jones razmišlja na isti način.

- Moji hejteri bit će ljuti ako čuju da me nazivaš prvakom. Ali, iskreno, svake noći odlazim u krevet osjećajući se tako.

U Jonesu očito još uvijek postoji "vatre", posebno nakon trening-kampa s mladom senzacijom Gableom Stevensonom i nakon tretmana matičnim stanicama. Tko zna, možda se Jones zaista vrati i odradi "Posljednji ples".

26. lipanj 2026 23:01