Hrvatske su košarkašice rasterećene ušle u okršaj protiv Makedonije u Skoplju, s obzirom na to da je već ranije osiguran plasman u drugi krug kvalifikacija za Europsko prvenstvo. U ovoj utakmici je Stipe Bralić mogao računati na Shavonte Zellous, dok kod Makedonije u odnosu na prvi ogled nije bilo Anđelike Mitrašinović, tada najbolje igračice te reprezentacije.
Nakon što smo poraženi u Danskoj, slavili smo u Makedoniji 53:91.
Od prve je minute bilo jasno da Hrvatska ima kvalitetu više. Prvo ozbiljnije odvajanje bilježimo već u 5. minuti, kada je Zellous u kontri položila za plus sedam. Prednost je iz minute u minutu rasla i nije bilo nikakve neizvjesnosti već od uvodnih minuta. Dokaz tome je i plus 15, koliko je Hrvatska imala nakon prvih 10 minuta igre.
Makedonke su u drugoj dionici koliko-toliko stabilizirale napadačku igru, ali sama Selcova nije bila dovoljna za ozbiljniji otpor Hrvatskoj. Uslijedilo je očekivano opuštanje, na što je Makedonija složila mini seriju od 5:0, a Stipe Bralić je odmah uzeo minutu odmora. Ona je urodila plodom utoliko što se na poluvrijeme otišlo s plus 20. Zellous je imala 12, Andrijana Cvitković 10 poena, a Mihaela Lazić čak 10 asistencija. U domaćoj ekipi je Selcova zabila sedam.
U nastavku je sve bilo tek odrađivanje posla tijekom kojeg se razigrala Olivia Vukoša, koja je zabijala iz reketa i izvana, a trice su počele ulaziti i njenim suigračicama. Selcovoj se, s druge strane, pridružila Milica Nikolić, ali premalo je to bilo za nešto ozbiljnije. Vrijedi notirati i kako je Mihaela Lazić u 27. minuti susreta došla do “double-double” učinka od 11 poena i 12 asistencija, a blizu istog postignuća bile su još neke naše igračice.
Svakako, Hrvatska je u drugi krug ušla kao prva u skupini, a u Skoplju smo brojali do plus 38.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....