Mladi nogometaš Kenzo Kies (21) proglašen je moždano mrtvim nakon nesreće u rijeci Rhône kod Lyona.
Tragedija se, prenose francuski mediji, dogodila oko 16 sati u parku Feyssine između Villeurbannea i Caluire-et-Cuirea. S temperaturama koje su dosezale 38 stupnjeva Celzija, Kies i trojica prijatelja spas od vrućine potražili su u vodi, ali na području u kojem je kupanje strogo zabranjeno zbog jakih riječnih struja.
Dok su dvojica prijatelja uspjela sama doplivati do obale, a treći je uspješno reanimiran, Kiesu nije bilo pomoći. Vatrogasci su ga po dolasku na mjestu tragedije izvukli iz vode, a unatoč pokušajima reanimacije u bolnici je proglašen moždano mrtvim. Ured državnog odvjetnika u Lyonu pokrenuo je istragu o točnom uzroku nesreće.
Kies je nogometno školovan u Saint-Étienneu, a prošlog ljeta prešao je u Guingamp za čiju je rezervnu momčad igrao. Po završetku sezone ostao je bez ugovora.
– Ovo je ogroman šok. Bit će to težak test za momčad. Mislim da bismo trebali dobiti psihološku podršku prije nego što se treninzi nastave 6. srpnja – oglasio se njegov posljednji trener Jean-Baptiste Le Bescond.
Nažalost, ova tragedija nije izoliran slučaj u Francuskoj, koja je posljednjih nekoliko dana na udaru ekstremnog toplinskog vala. Mnogi spas od vrućine traže u vodi, a od 18. lipnja utopile su se najmanje 42 osobe, među kojima je i šestogodišnje dijete.
Ministrica sporta Marina Ferrari ponovila je apel da se poštuju sigurnosna upozorenja:
– Plivanje u neosiguranim područjima nije dječja igra.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....