Iako liga za ostanak u Srbiji tek treba početi, prilično je jasno da će na koncu sezone u drugi razred tamošnjeg klupskog nogometa, suprotno svojem imenu, preseliti Napredak iz Kruševca. Naime, u prvom dijelu sezone ostvarili su samo 14 bodova, mjesto kojim bi izbjegli izravno ispadanje u niži rang bježi im za 18 bodova te su i sami svjesni da je sedam utakmica premalo za nadoknaditi takvu razliku.
Niz stručnjaka platio je ceh za loše rezultate, Napredak je u srijedu predstavio čak šestog trenera u sezoni (Sašu Mićovića) i vjerojatno oborio poneke rekorde. Tim povodom pred novinare je stao i predsjednik kluba Miloš Nezenić. Kako je kazao, Napredak je zasluženo ispao iz glavne srpske lige, a nesretna priča svodi se na tri faktora - vlastitu odgovornost, sudačke odluke na štetu kluba i neprofesionalnost igrača.
- Iduće sezone ćemo, nažalost, igrati u Prvoj ligi Srbije umjesto Superlige. Teško nam je, napravili smo sve što je u našoj moći... Najveća odgovornost je na meni i spreman sam ju preuzeti. Ni druge strukture nisu odradile sve kako treba, ali na kraju je odgovornost moja. Prvi razlog ispadanja su, ipak, suci. Nije to čak ni njihova krivica, vjerujem da imaju iskrene namjere, već su krivi oni koji sucima daju upute. Njih se malo više pita... - kazao je Nezenić, a zatim bez zadrške govorio o igračima Napretka:
- Napravili smo lošu selekciju igrača. Pojedinci su papreno plaćeni, a na terenu nisu donijeli ništa. No, razlog ispadanja krije se i u neprofesionalizmu naših nogometaša, koji se raskalašeno ponašaju. Prvo su u kafićima, a onda i u sportskim kladionicama. Tako uspijevaju unazaditi klub, ali i same sebe - zaključio je.
Napredak je, dodajmo, u 30 dosadašnjih utakmica uspio ostvariti samo dvije pobjede, remizirao u osam, a izgubio u 20 navrata.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....