Slavko Vinčić (46) odlazi u sudačku mirovinu, potvrdio je Nogometni savez Slovenije. Iskusni arbitar oprostio se od aktivnog suđenja nakon što je nedavno vodio najveću moguću utakmicu, finale Svjetskog prvenstva između Španjolske i Argentine (1:0).
Iskusni slovenski sudac prethodno je sudio finale Europske lige 2022. između Eintracht Frankfurta i Glasgow Rangersa te finale Lige prvaka 2024., u kojem su igrali Borussia Dortmund i Real Madrid. Nakon što je vodio dvije utakmice u grupnoj fazi Mundijala i ogled šesnaestine finala između Meksika i Ekvadora, bio je na visokoj razini i u finalu.
Za vrijeme trajanja svjetske smotre na internetu je bio proglašen i „seks-simbolom”, a na ovim prostorima i dalje se pamti njegovo privođenje u Bijeljini 2020. godine, odnosno afera s Tijanom Ajfon.
Srpska starleta tada je bila optužena za poticanje na prostituciju, a u policijskoj raciji privedeno je više desetaka osoba. Pisalo se o zaplijenjenom kokainu, pištoljima, zaštitnim prslucima i više od 10 tisuća eura.
Vinčić je tada bio ispitan kao svjedok, a pušten je nakon što je tvrdio da ne poznaje ostale uhićene osobe...
La Gazzetta dello Sport objavila je danas kako je Vinčić osvojio sedmu Međunarodnu nagradu „Giulio Campanati”. Slovenski sudac proglašen je najboljim sucem Svjetskog prvenstva 2026. te će primiti ovo priznanje nazvano po cijenjenom bivšem talijanskom sucu i šefu sudačke komisije. O nagradi je odlučio ugledni žiri sastavljen od dužnosnika, bivših međunarodnih sudaca i sportskih novinara.
Pobjednik izdanja za 2014. i 2016. godinu bio je Talijan Nicola Rizzoli, dok je nagrada u trećem izdanju, za Svjetsko prvenstvo 2018., pripala argentinskom sucu Néstoru Pitani. Na Europskom prvenstvu 2020. pobjedu je odnio Nizozemac Björn Kuipers, a na Svjetskom prvenstvu u Kataru 2022. nagrada je uručena Danieleu Orsatu. Naposljetku, šesto izdanje osvojio je francuski sudac François Letexier.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....