Iako se vjerojatno nadao kako će 19. srpnja na stadionu MetLife gledati SAD, Donald Trump u skladu s najavama stigao je na finale Svjetskog prvenstva kako bi ispratio okršaj Španjolske i Argentine te u konačnici pobjedniku uručio pehar.
Jasno, dolazak američkog predsjednika nije bio jednostavan zahvat za sigurnosne službe. Još uoči dvoboja, izvijestio je španjolski Mundo Deportivo, navijači i novinari čekali su i do nekoliko sati kako bi ušli na stadion, s obzirom na to da je kontrola bila pojačana zbog pojave "visokih dužnosnika". Fokus je tu, dakako, bio na jamstvu sigurnosti za dolazak Donalda Trumpa.
Do stadiona je američki predsjednik, zajedno s prvom damom Melanijom Trump, stigao helikopterom. Flota od tri helikoptera otprilike pola sata prije početka finala proletjela je iznad stadiona, dok je u tijeku bilo zagrijavanje obje momčadi, i potom "iskrcala" bračni par ispred velebnog njujorškog zdanja. Kako je objavio The Athletic, riječ je o helikopteru Marine One, helikopterskom ekvivalentu Air Force Onea, čija se vrijednost procjenjuje između 200 i 237 mil. američkih dolara.
Na stadionu su kadrovi kasnije uhvatili Trumpa u VIP loži zaštićenoj neprobojnim staklom. S desne strane nalazila se Melania, dok je s lijeve strane svoje mjesto pronašao predsjednik FIFA-e Gianni Infantino. Napomenimo, neprobojno staklo postalo je standardna praksa prilikom Trumpovih javnih nastupa na otvorenom, netom nakon pokušaja atentata 2024. godine.
>>PRIJENOS FINALA SP-A PRATITE OVDJE<<
U svečanoj loži na startu dvoboja do Trumpa je stigao i slavni bivši brazilski reprezentativac Ronaldo, koji je Trumpu u ruke pružio trofej svjetskog prvenstva. Američki je predsjednik s popriličnim oduševljenjem dočekao gestu "pravog" Ronalda.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....