Navigation toggle

Slavlje Dinama

 DARKO TOMAS Cropix
okršaj na maksimiru

VIDEO Dinamo okrenuo Varaždince! Majstorija Galešića, gol i asistencije Belje, zabio i Mudražija

Varaždin je šokirao domaćine u prvome dijelu golom iz prekida, ali Dinamo je pred 6750 gledatelja na Maksimiru uzvratio
Piše: Marino Durdov, Damir DobrinićObjavljeno: 22. kolovoz 2026. 19:31
Prati Sportske novosti na Googleu

Dinamo - Varaždin 3:1 (Beljo 57., Galešić 68., Mudražija 90+3./Mladenovski 28.)

DINAMO: Nevistić - Tabinas (od 56. Valinčić), Galešić⚽, Radeljić, Goda (od 56. Perez Vinlof) - Zajc🟨(od 73. Mudražija⚽), Mišić🟨, Kačavenda - Lisica (od 81. Topić), Beljo⚽, Hoxha (od 73. Oršić).

VARAŽDIN: Silić - Maglica🟨, Mladenovski⚽, Tepšić🟨, Sikošek - Canjuga, Marina (od 60. Duvnjak) - Latković (od 80. Jurić), Mamić (od 72. Puclin), Tavares (od 72. Uchegbu) - Mamut (od 60. Vuk)

Stadion: Maksimir (Zagreb), sudac: Duje Strukan (Split)

Sve golove možete pogledati OVDJE.


Izvještaj piše: Damir Dobrinić

Svaka čast Varaždinu, stvarno su dobri, ali zna se tko je gazda u Maksimiru. Tako je subotnji dvoboj 4. kola SHNL-a najavio Dinamov trener Mario Kovačević. Nije bubnuo i ostao živ, već je precizno nagovijestio što nas čeka. Varaždin više nije maksimalan, nakon tri startne pobjede stigao je i prvi poraz, a Dinamo je nastavio pobjednički niz i s utakmicom manje preskočio na ljestvici svog gosta.

image

Bruno Goda

DARKO TOMAS Cropix

Bio je to strahovito težak posao za prvaka, nakon prikazanog u početnih skoro sat vremena, činilo se da bi Varaždin po prvi put od novog oformljenja mogao trijumfirati u Maksimiru protiv Dinama. No onda je Kovačević u igru poslao Mattea Pereza Vinlöfa i sve se promijenilo. Važna pobjeda četiri dana nakon i prije Vikinga. Dinamo je dostigao Osijek koji u nedjelju igra s Hajdukom na Poljudu, obje momčadi imaju devet bodova i 9:1 gol-razliku.

Šest promjena napravio je Kovačević u udarnoj postavi u odnosu na Viking, a da potpuno novi posljednji obrambeni red nije baš uigran vidjeli smo u 13. minuti. Duga lopta iz šesnaesterca koja je preletjela sve i Tavares je krenuo u trk prema Nevistiću. Nije došao do cilja, sustigao ga je Paul Tabinas i uspio ga je zaustaviti pred kaznenim prostorom.

image

Miha Zajc

DARKO TOMAS Cropix

Imao je Dinamo veliku prednost u posjedu, ali jalova je bila ta njegova inicijativa. U 23. minuti Miha Zajc je pao u šesnaestercu nakon sudara s Novakom Tepšićem. Mnogi bi suci svirali kazneni udarac, Strukan nije.

No brzo su se gosti digli iz tog blagog nokdauna i u 29. minuti zadali malo ozbiljniji udarac. Tražio je Mamut najstrožu kaznu nakon starta Tabinasa, nije ju dobio, ali u nastavku akcije Varaždin je došao do kornera. Izveo ga je precizno Ivan Canjuga, a Mario Mladenovski skočio najviše i glavom doveo goste u vodstvo. Je li više kriv Niko Galešić ili Stjepan Radeljić, ostavljamo Kovačevićevom stožeru na analizu, no činjenica je da su oba Dinamova stopera bila blizu varaždinskom, a nijedan ga nije uspio omesti.

image

Slavlje Varaždina

DARKO TOMAS Cropix

Nastavili su gosti ubadati, samo im je oštrica u završnici ostala tupa. U 38. Varaždin je bio pred novim matom. Tavares je izbacio Mamuta, koji je između Galešića i Radeljića krenuo prema Nevistiću i pucao iskosa s lijeve strane. Malo je falilo, no lopta je otišla pokraj vratnice. Apsolutno bolja momčad otišla je na odmor s rezultatskom prednošću.

image

Mateo Lisica

DARKO TOMAS Cropix

U 56. je Kovačević napokon reagirao i ubacio oba nova beka. Bio je to pravi potez jer je Perez Vinlöf već u sljedećoj minuti pobjegao po lijevoj strani i odigrao loptu pred vrata gostiju čija je kompletna obrana loše reagirala. Beljo je primio loptu s Novakom Tepšićem na leđima, no bio je to lagan teret za Dinamov stroj za golove. Iz blizine je zabio svoj peti ligaški ove sezone, ukupno već sedmi računajući i kvalifikacije za LP.

image

Slavlje Dinama

DARKO TOMAS Cropix

U 64. minuti opasno je tukao Perez Vinlöf, Silić uz dosta muke obranio, tri minute kasnije i udarac Arbëra Hoxhe, a u 68. je bio nemoćan. Korner nakon kojeg je lopta došla do Belje, koji je vratio pred vrata do Galešića, koji je petom zabio pogodak za pamćenje. U 70. čisti zicer za Hoxhu, bio je sam ispred SIlića, nije pogodio ni okvir. Furioznih četvrt sata odradili su Plavi.Varaždin je bio slomljen. U 90. je Silić upisao i sedmu obranu nakon udarca Belje, a Robert Mudražija pogodio vratnicu. Silić je u trećoj minuti bio na udarcu Mudražije, ali preslabo je išao na loptu i ona je završila u mreži. Nova asistencija Belje...

Kraj utakmice.

90+3' GOOOL! ⚽

Sad je priči definitivno kraj! Beljo je upisao novu asistenciju, a svoj prvi pogodak u plavome dresu postigao je Mudražija! Dirao je Silić njegov udarac, ali nije ga uspio skrenuti do kraja.

🕖

Igrat će se tri minute nadoknade.

90'

Ovo je mogla biti potvrda pobjede! Mudražija uputio udarac s ruba kaznenog prostora i pogodio vratnicu.

87' Pokušava Varaždin izaći prema naprijed, ali bez uspjeha.

82' 🟨

Žuti karton zbog preoštrog prekršaja dobio je Mišić.

81'

Nove izmjene kod obje momčadi. Ušao je Jurić umjesto Latkovića za Varaždin te Topić umjesto Lisice za Dinamo.

78' Jako dobro "diše" Dinamo. Iskoristili su svoj nalet maksimalno dobro te ne ostavljaju prostora Varaždincima da im uzvrate.

73'

Po dvije zamjene na svakoj strani. Puclin i Uchegbu ušli su umjesto Mamića i Tavaresa kod gostiju, dok su Dinama ušli Oršić i Mudražija umjesto Hoxhe i Zajca.

72' 🟨

Maglica je požutio zbog povlačenja na Hoxhi.

70'

Nevjerojatan promašaj Hoxhe! Zajc odigrao savršenu loptu za krilnog napadača domaćih koji je ostao praktički sam protiv Silića, ali je promašio okvir gola.

68' GOOOL! ⚽

Sada ipak stiže aktualni prvak do preokreta! Nakon udarca Hoxhe i nove obrane Silića uslijedio je korner nakon kojeg je Beljo odigrao povratnu loptu za Galešića na pet metara od gola, a stoper Dinama je lukavom minijaturom pogodio za 2:1.

64'

Jako je blizu vodstva bio Dinamo! Nakon dobre akcije se lopta odbila do Pereza Vinlofa koji je ostao sam, ali njegov udarac nije bio dovoljno snažan da savlada Silića.

60'

Mijenja odmah i Šafarić. Vuk i Duvnjak ušli su umjesto Mamuta i Marine.

57' GOOOL! ⚽

Džoker s klupe odmah je dao svoj obol! Perez Vinlof zavrnuo je loptu u peterac gdje ju je primio te se s njom okrenuo Beljo, a potom i pogodio za izjednačenje.

56'

Prve izmjene kod Dinama. Ušao je Valinčić umjesto Tabinasa te Perez Vinlof umjesto Gode.

51' Ritam utakmice početkom nastavka je isti kao i krajem prvoga dijela.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj igre u prvome dijelu.

45+1' 🟨

Sad je javnu opomenu zbog prekršaja dobio i Tepšić.

45+1' 🟨

Zajc je prvi igrač sa žutim kartonom na ovoj utakmici.

🕖

Igrat će se dvije minute nadoknade.

43' Pokušao je i Galešić sada s ogromne udaljenosti te je poslao loptu daleko van granica igre.

41' Igra se nastavila, a do prilike za udarac došao je Beljo. I njega je zaustavio Silić.

39' Mamut je još jednom primio loptu u prostor i uputio udarac pored gola. Nakon toga je ostao kratko ležati te je u teren ušla liječnička služba jer je, navodno, ostao bez zraka u plućima.

37' Novi udarac Zajca. Ponovo je to išlo u ruke Silića.

33' Polako se uvlači nervoza u redove igrača Dinama.

28' GOOOL! ⚽

Varaždin je uspio kazniti jalovu igru Dinama! Mladenovski je bio najviši u skoku nakon ubačaja Canjuge iz kornera te je s lakoćom poentirao za 1:0.

26' Silovito je potegnuo Mišić s velike udaljenosti. Nije to bilo bezopasno, a Silić se bacio sa sačuva svoju mrežu.

23' Na polovici prvoga dijela i dalje Dinamo nije došao na radnu temperaturu.

18' Ne uspijeva ni jedna momčad i dalje stvoriti dovoljno pravih akcija u posljednjoj trećini terena.

13' Pao je Tavares pred kaznenim prostorom Dinama u izglednoj poziciji, ali nije se oglasio sudac Strukan.

10' Pokušao je sada i Zajc s distance. Bez problema je to ukrotio Silić.

7'

Opasno je zaprijetio Varaždin. Mamut je primio dobru loptu u prostor, ali spreman je bio Nevistić na njegov udarac.

7' Prošao je sada dobro Maglica po desnoj strani i poslao oštru loptu kroz šesnaesterac, ali nije nitko u narančastim dresovima to ispratio

3' Pritisnuo je Dinamo goste od prve sekunde te polako gradi svoju igru.

1' Počela je utakmica.

📣

Varaždin već 23 utakmice ne zna za pobjedu protiv Dinama. Posljednji put su slavili protiv Modrih 21. rujna 2019. godine. Tada je trener Dinama bio Nenad Bjelica, a od igrača maksimirskog kluba s te utakmice danas su u klubu Mislav Oršić te Danijel Zagorac. U toj utakmici je nastupio i Ivan Nevistić koji je kao vratar Varaždinaca sačuvao čistu mrežu.

Stigli su sastavi! Mario Kovačević jučer je kazao da Topić, Stojković i Zajc imaju probleme te da ih vjerojatno neće koristiti, ali Slovenac je ipak u veznom redu. Topić je na klupi, a Stojković nije u kadru.

Na klupi Dinama po prvi put su mladi Nsoki, stigao iz PSG-a, te Rus Kravcov.

Najavu piše: Damir Dobrinić

Osma službena natjecateljska utakmica je pred Dinamom, u subotu u njegov dom stiže Varaždin, jedna od dvije momčadi, uz Osijek, koje su u prva tri kola SHNL-a ostvarile po tri pobjede. I Plavi su maksimalni, no na kontu imaju šest bodova, budući da je njihov sudar s Rijekom odgođen. U svakom slučaju, velik sudar je pred nama, dvoboj momčadi koje još u prvenstvu nisu napravile pogrešan korak.

Za Dinamo će dolazak Varaždinaca biti svakako najveći domaći test ove sezone, nakon što su u Maksimiru već bili Slaven Belupo i Rudeš. Varaždin je svakako momčad iz jedne druge, više kategorije, koja je spremna iskoristiti eventualni lošiji dan hrvatskog prvaka. Nakon čak 54 udarca prema vratima suparnika u prva dva ligaška dvoboja očekujemo ipak osjetno teži zadatak za izabranike Marija Kovačevića.

Njemu u goste dolazi poznato društvo, klub koji je bio i ostao njegov. Kao igrač bio je član Varteksa koji je, doduše, formalno-pravno jedan drugi klub od današnjeg Varaždina, no puno je poveznica između tih kolektiva. Potom je 51-godišnji trener vodio baš subotnjeg suparnika, prvo ga doveo pred prag elitnog društva 2018., a onda je četiri godine kasnije u svom povratničkom pohodu ipak uspio napraviti taj ključni korak.

Dubok je trag Kovačević ostavio u gradu baroka, prvu momčad Varaždina, kaže statistika HNS-a, vodio na 92 utakmice. Tko zna kako bi se njegova karijera odvila da se u jesen 2023. nije teško razbolio i zbog toga morao odstupiti s klupe. Kovačević je, srećom, dobio tu veliku bitku, ali se na klupu VŽ-kluba nije vratio. Njegov nadređeni Nikola Šafarić preuzeo je momčad i njene uzde drži i dan-danas. Sportski direktor i čelnici Kovačeviću su nakon oporavka nudili neke druge poslove, no on na to nije pristao. I, iz današnje perspektive, apsolutno pogodio, jer da jest, poprilično je izvjesno da danas ne bi bio na klupi Dinama. Ako je u Kovačeviću i bilo nekog nezadovoljstva zbog odluke Varaždina da će momčad ostati voditi Šafarić te da se on neće vratiti na klupu, taj osjećaj ga više neće morati mučiti. Pomogao je Kovačević Varaždinu, pomogao je klub njemu, to je nepobitna činjenica.

Četiri dana nakon što je u Zagrebu bio Viking i četiri prije nego što će zaigrati u Stavangeru, pred Dinamom je zahtjevan zadatak, prepun opasnosti. Kovačević svakako mora razmišljati o uzvratu s Norvežanima, jer će ishod tog dvoboja iz brojnih razloga puno utjecati na njegov posao. Dinamu ulazak u Ligu prvaka donosi financijsku sigurnost, a samim time i prodaja igrača neće biti imperativ, što su uostalom iz kluba i najavili. Ne uđe li u LP, Kovačević će sigurno ostati bez pokoje važne karike u momčadi koja, za razliku od prošlosezonske, ionako nema preveliku širinu. Ispadanje od Vikinga dovelo bi ga u ozbiljne kadrovske probleme.

Dečki sa sjevera Europe svakako su u ovom trenutku prioritet dinamovcima, ali prvo se moraju obračunati s onima sa sjevera Hrvatske. Varaždin izgleda izvrsno, nije to društvo iz priče kako je Dinamov problem u eurodvobojima i taj što u SHNL-u posao može odrađivati praktički s pola snage pa nedovoljno psihofizički spreman izlazi u dvoboje veće kategorije. Dinamo će morati biti na visokoj razini ako želi nastaviti pobjednički niz u prvenstvu Hrvatske, a ako u tome ne uspije, plavi brod će se sigurno malo zaljuljati.

Bilo je tako i prošle sezone kad je upravo Šafarić bio taj koji je prekinuo Kovačevićevu pobjedničku seriju. Nakon četiri uvodne pobjede Dinamo je 30. kolovoza otišao u Varaždin i tamo se od poraza (2:2) spasio tek golom Sandra Kulenovića s bijele točke u drugoj minuti nadoknade. Malo-pomalo atmosfera se nakon tog remija počela urušavati i sve je kulminiralo dva mjeseca kasnije porazom u Puli. Kovačević je preživio, uspio vratiti plavi vlak na pravi kolosijek, no svjestan je Dinamov trener nakon toga da nakon svakog prosipanja bodova u SHNL-u Maksimir pogodi potres. Pitanje je samo kakve magnitude.

U posljednjih 25 utakmica u SHNL-u, računajući i prošlu sezonu, Dinamo ima 21 pobjedu i četiri remija, bez poraza je 590 dana. Prekine li se taj niz, Kovačeviću će sljedeća tri dana do Stavangera trajati jako dugo...

22. kolovoz 2026 23:16