Navigation toggle

Hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija

 ISTVAN DERENCSENYI/EUOROPEAN AQUTICS
Divizija 2 Svjetskog kupa

Hrvatske vaterpolistice u polufinalu protiv Kine

Najboljom igračicom utakmice proglašena je hrvatska kapetanica Ria Glas koja je utakmicu završila sa sedam golova
Piše: HinaObjavljeno: 24. travanj 2026. 19:44

Hrvatska ženska vaterpolo reprezentacija nastavila je pobjednički niz u Diviziji 2 Svjetskog kupa na Malti pobijedivši u petak

u četvrtfinalu Portugal s 18:7 (5:3, 3:2, 4:1, 6:1).

Ovom pobjedom hrvatske su vaterpolistice osigurale polufinale i došle na samo jedan korak do ostvarenja glavnog cilja – plasmana na Final 8 Svjetskog kupa.

Podsjetimo, samo dvije najbolje reprezentacije s turnira na Malti putuju u Sydney ovog srpnja.

Pobjednički niz hrvatskih vaterpolistica započeo je protiv JAR-a (23-11), a nastavio se preko Slovačke (23-3) i Malte (22-11) do današnje dominacije nad Portugalkama.

image

Ria Glas

RANKO SUVAR Cropix

Najboljom igračicom utakmice proglašena je hrvatska kapetanica Ria Glas koja je utakmicu završila sa sedam golova.

"Ovom utakmicom smo osigurale prolaz u polufinale. Sutra nas čeka važan i jak suparnik Kina. Poznate su nam od prije par godina, imali smo sparing s njima, išle smo u Kinu prije Svjetskog u Singapuru. Danas smo ostvarile veliku pobjedu, jako sam ponosna na cure, jako lijepo igramo i idemo jako do kraja", kazala je Glas nakon utakmice.

"S ovom pobjedom danas osigurali smo ulazak u polufinale. Današnja utakmica je krenula dobro i jako s naše strane, protivnik je bio nešto jači nego u prijašnje tri utakmice. ali smo ostvarile pobjedu s visokom razlikom. Jako sam zadovoljna kako su se djevojke držale dogovora i reda, vidjela se disciplina u obrani i napadu. Sutra nas čeka ozbiljan protivnik Kina koju nismo nikada dobile. To je jedna moćna ekipa koja želi ući dalje i želi se plasirati u finale Svjetskog kupa tako da idemo sutra biti još bolje i discipliniranije i nadamo se dobrom rezultatu", kazala je izbornica Mia Šimunić.

Ključna utakmica protiv Kine za prolaz u Sydney igra se već sutra u 19:30 sati.

06. lipanj 2026 12:37