Navigation toggle

Slavlje Carolina Hurricanesa

 BRUCE BENNETT Getty Images Via Afp
NHL

Carolina u konferencijskom finalu, Minnesota smanjila zaostatak

Junak pobjede Hurricanesa u Philadelphiji bio je Jackson Blake, strijelac prvog i odlučujućeg pogotka, te asistent kod drugog gola
Piše: HinaObjavljeno: 10. svibanj 2026. 09:48

Hokejaši Carolina Hurricanesa pobijedili su Philadelphia Flyerse s 3:2 u produžetku četvrte utakmice drugog kruga doigravanja za Stanley Cup i prva su momčad koja se plasirala u konferencijsko finale, dok je Minnesota pred svojim navijačima s 5:1 svladala Colorado Avalanche i smanjila na 2:1 u seriji.

Hurricanesi su pobjedom u Philadelphiji postali tek peta momčad u povijesti koja je uspjela ostvariti najmanje osam pobjeda u nizu na početku NHL doigravanja i prva koja je to učinila nakon više od 40 godina. Prije Caroline to je pošlo za rukom Edmonton Oilersima 1985., koji su pobijedili u prvih devet utakmica doigravanja za Stanley Cup.

Junak pobjede Hurricanesa u Philadelphiji bio je Jackson Blake, strijelac prvog i odlučujućeg pogotka, te asistent kod drugog gola. Uz bok njemu bio je i Taylor Hall, koji je asistirao kod sva tri pogotka.

Tyson Foerster je u 8. minuti pogodio za vodstvo Flyersa, a izjednačio je Blake u 33. minuti. Logan Stankoven je u 45. minuti doveo Carolinu u prednost, ali već u 46. minuti Alex Bump svladao je gostujućeg vratara Frederika Andersena, što je utakmicu odvelo u produžetak.

Nakon pet i pol minuta igre u dodatnom periodu, Jackson Blake drugim je pogotkom odveo Carolinu u drugo uzastopno konferencijsko finale, a treće u posljednje četiri sezone.

Hurricanese sada čeka poduži odmor, jer je u drugom polufinalu Istočne konferencije na rasporedu tek treća utakmica u seriji, a nakon prva dva dvoboja Buffalo Sabresa i Montreal Canadiensa rezultat je 1:1. Treća utakmica je na rasporedu večeras (1.00 sat po srednjoeuropskom vremenu) u Montrealu.

Do sinoć su bez poraza u ovogodišnjem doigravanju bili i Colorado Avalanche, ali najbolja momčad osnovnog dijela NHL sezone “nije se pojavila” u Saint Paulu na trećoj utakmici s Minnesota Wildom. Domaća momčad uvjerljivo je slavila s 5:1 i smanjila na 2:1 u seriji, a u noći s ponedjeljka na utorak (2.00 sata) imat će priliku i izjednačiti, ponovno pred svojim navijačima.

Kiril Kaprizov bio je stalna prijetnja za obranu Colorada. U 16. minuti postigao je vodeći pogodak, a onda bio asistent kod gola Quinna Hughesa za 2:0 u 17. minuti te kod pogotka Ryana Hartmana za 3:0 u 25. minuti.

Nathan MacKinnon uspio je u 34. minuti smanjiti na 3:1 s igračem više, ali samo 20 sekundi poslije Minnesota je opet došla do tri pogotka prednosti, a strijelac je bio Brock Faber. Konačnih 5:1 postavio je Matthew Boldy pogodivši nebranjenu mrežu četiri sekunde prije kraja.

Vratar Wilda, Jesper Wallstedt, imao je 35 obrana.

04. lipanj 2026 01:19