Prvi put kad sam vidjela cijevčicu koja viri iz ruksaka jednog planinara bila sam dosta šokirana. Nije mi bilo jasno što on to cucla, odakle dolazi tekućina, kao i koji je smisao svega toga, pa zar ne postoje bočice svih oblika i materijala?
Nakon što sam doznala više o mijehovima za vodu, stvar je imala više smisla, ali i dalje sam bila malo skeptična i držala se boca. A onda je došlo ljeto, vrućine su bile velike, i skidanje ruksaka svako malo da bi iz njega uzela vodu postalo je naporno. I često rezultiralo time da sam premalo pila vode tijekom hodanja, a onda nalila u sebe pola litre odjednom. Odlučila sam vidjeti u čemu je štos s tih mijehovima.
Mijehovi obično dolaze u tri različite veličine, odnosno zapremnine – od jedne, dvije i tri litre. Osim planinara, koriste ih biciklisti i trkači, svi koji žele imati nesmetan pristup tekućini tijekom tjelovježbe. Pri odabiru treba voditi računa o tome za koje aktivnosti nam treba i koliko ćemo tekućine popiti. Za kraće ture i hladnije vrijeme obično će nam biti dovoljna litra ili dvije, ali za cjelodnevno hodanje ljeti mjestima na kojima nema dostupnih izvora vode, dobro bi došao i mijeh od tri litre.
U njega nipošto ne stavljati alkoholna, gazirana pića, mliječne proizvode... Ukratko, stavljajte u njega u samo vodu. Mijeh je važno i pravilno održavati, isprazniti i oprati običnim sredstvom za suđe nakon svakog korištenja, a povremeno nije loše alkoholnim ga octom očistiti od kamenca. Dobro ga osušite i spreman je za sljedeći izlet!
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....