PRVI NASTUP U SERIE A

FOTO, VIDEO: PAMTI SE SAMO KOVAČIĆEVA PREMIJERA Grozni Inter s igračem manje izgubio od Siene, Mateo odigrao 45 minuta

Mateo Kovačić neće po lijepome pamtiti službeni debi u dresu milanskog Intera. Trener Andrea Stramaccioni nije ga na gostovanju kod Siene stavio u udarnu postavu, a onda ga je na startu drugog dijela gurnuo u vatru zamijenivši Schelotta.

Na njegovu žalost, Inter je poražen 1-3, a Mateo se u svojih 45 minuta nije previše mogao iskazati jer je njegova momčad posljednjih 35 minuta igrala s igračem manje nakon isključenja Chivua.

Umjesto kreacije koju bi trebala ponuditi svaka “desetka”, Mateo je, između ostalog, previše bio zabavljen defanzivnim zadaćama. Više sreće drugi put, možda već za sedam dana kada Inter kod kuće dočekuje Chievo. Na premijeri u Italiji Mateo nije mogao pokazati zašto ga je Inter platio 15 milijuna eura.

Posljednjeplasirana momčad prvenstva nije bila impresionirana suparnikom koji još uvijek pretendira na naslov prvaka Italije. Samir Handanovič bio je taj koji je prvi jedva izvadio loptu ispod prečke nakon odlične akcije domaćina poslije skraćenog kornera u 18. minuti. No, bio je nemoćan u 21. kada je u Nigeriji rođeni Švicarac Innocent Emeghara pokazao da nije nevin kao što mu ime sugerira.

Siena vs Inter Milan 3:1 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

Slavlje igrača Siene trajalo je samo dvije minute. Cassano je ubacio s lijeve strane nakon brzog prodora i lopta je prevarila vratara Pegoloa koji nije bio siguran u procjeni.

Nije zatim prošlo ni dvije minute, a Siena je opet povela. Prekrasnim lobom Sestu je prebacio Handanoviča. Slovenski je reprezentativac i dalje do poluvremena bio na stalnim iskušenjima, no po loptu u vlastitu mrežu još je jednom trebao ići u drugom dijelu. Chivu je u solo prodoru srušio Emeghara, dobio crveni karton, a udarac s bijele točke uspješno je realizirao Rosina u toj 55. minuti.

Čak i s deset igrača Inter je pokušavao zabiti, doći barem do boda, no pokušaji su im ostali jalovi.

Vodeći dvojac Serie A održao je pozicije i nakon utakmica 23. kola. Juventus je 2-1 slavio kod Chieva, Napoli je kod kuće 2-0 dobio Cataniju, a Genoa je, pak, doma uspjela dobiti trećeplasirani Lazio 3-2. Domaći su vodili 2-0, Lazio je izjednačio, a Rigoni je u sudačkoj nadoknadi vremena zabio za veliko slavlje.

Trener "nerazzurra" Andrea Stramaccioni bio je izuzetno zadovoljan Kovačićevom izvedbom.

- To je dokaz vrhunske kvalitete. Iako mu je tek 18 godina i iako smo igrali s desetoricom, on je započeo sjajno, uvijek je tražio loptu i pokazao je osobnost na sredini terena. Sada smo uvjereni kako ima sjajnu kvalitetu i kako je sigurna investicija – rekao je Stramaccioni nakon susreta za Sky Sports.

Serie A, 23. kolo:

Chievo - Juventus 1-2 (Thereau 52 / Matri 10, Lichtsteiner 42)

Palermo - Atalanta 1-2 (Nelson 83 / Carmona 54, Denis 71)

Siena - Inter 3-1 (Emeghara 21, Sestu 24, Rosina 55 - 11m / Cassano 22)

Genoa - Lazio 3-2 (Borriello 16, Bertolacci 22, Rigoni 90+5 / Floccari 58, Mauri 82 - 11m)

Fiorentina - Parma 2-0 (Toni 27, Jovetić 50)

Pescara - Bologna 2-3 (Weiss 30 - 11m, D'Agostino 45 - 11m / Diamanti 34 - 11m, Gilardino 50, Kone 66)