TOP FORMA

Juventus i Palermo uvjerljivo slavili

Juve je u naletu, lako se obračunao s Lecceom i slavio 4-0, dok je Palermo na krilima Pastorea došao do visokih 4-1 protiv Bologne. Jedini gost koji je slavio bio je Udinese protiv Brescie
Juventus' Brazilian forward Amauri Carvalho de Oliveira (C) fights for the ball with Lecce's defender Stefano Ferrario (R) and Brazilian defender Febiano Medina da Silva during their Serie A football match on October 17, 2010 in Turin. AFP PHOTO / OLIVIER MORIN

Do uvjerljivih pobjeda u utakmicama 7. kola talijanskog nogometnog prvenstva stigli su Juventus i Palermo. “Stara dama” je s 4-0 bila bolja od Leccea, dok je Palermo s 4-1 svladao sastav Bologne.

Torinezi se oporavljaju od lošeg ulaska u sezonu, pa su nakon slavlja protiv Cagliarija (4-2) i remija kod Intera (0-0), stigli do novog troboda u kojem su pogocima sudjelovali Aquilani , Melo, Quagliarella i Del Piero. Ovom potonjem bilo je dostatno i petnaestak minuta igre za krasan gol u gornji kut gola gostujuće momčadi.

Svoj četvrti prvenstveni pogodak postigao je Javier Pastore započevši golijadu u 4-1 pobjedi svoje momčadi protiv Bologne. Palermo je u posljednje tri prvenstvene utakmice ugrabio sedam bodova, što ih je dovelo na visoko peto mjesto ljestvice. Također, s 14 postignutih golova najefikasnija su momčad lige.

Spomenimo i to da je Sampdoria golovima Zieglera i Cassana iz 81. i 82. minute okrenula vodstvo Fiorentine i slavila 2-1, te da je Cavani i dalje neumoljiv pred suparničkim vratima. U gostujućem remiju svog Napolija kod Catanije (1-1) postigao je šesti prvenstveni pogodak kojim se izjednačio sa Interovim Samuelom Eto'om na vrhu ljestvice najboljih strijelaca Serije A.

Igor Budan nije bio niti na klupi u remiju njegove Cesene i Napolija. Bilo je 1-1.