RAPSODIJA U MAKSIMIRU

LOKOMOTIVA - OSIJEK 5-0 Lokomotiva deklasirala Osijek, Dragovoljac sa dva igrača više remizirao s Belupom

Goran Mehkek / CROPIX

U utakmici 11. kola Prve HNL nogometaši Lokomotive su u Zagrebu pobijedili Osijeka s 5-0 (2-0). Lokomotiva je upisala najveću pobjedu u svojoj ligaškoj povijesti. Rapsodija u Plavo-bijelom i lakih pet komada u mreži gostiju. Završilo je 5:0 za Lokose, a slaviti mogu – Osječani! S obzirom na ono što su prikazali u Maksimiru, takav poraz za njih je kao poklon. Mogli su i teže nastradati. Nažalost, veliki klub iz Slavonije živi teške dane. Druga HNL za njih čak i nije tako loša solucija. Kako igraju, trenutačno su i ispod te kvalitativne razine. A Lokomotiva se opet zahuktala, opet juri kao prošle sezone.

1:0 Lendrić (30)

Mišić je na lijevoj strani proigrao Bručića, koji je idealno ubacio na prvu vratnicu. Lendrić je napravio ono što je trebao, pravovremeno se ubacio i krasno pogodio glavom.

2:0 Bručić (33)

Osječni su brljali, Trebotić je klizečim startom odnio loptu, Šitum proigrao Bručića koji je izdržao duel s Babićem i tukao oštro. Lopta je bila prejaka za Malenicu, kroz kojeg je lopta proša u vrata.

3:0 Mišić(64)

Mišić je izveo udarac iz kuta s desne strane i ljevicom pucao izravno u vrata. Na prvoj vratnici stajao je Pavić iznad kojeg se lopta provukla u mrežu.

4:0 Budimir (72)

Lijepa asistencija Gorupeca i hladnokrvni pogodak glavom Budimira. Neobranjivo, u kut vrata.

5:0 Šovšić(83)

Peko se probio po desnoj strani i odigrao povratnu loptu, najsnalažljiviji je bio Šovšić, koji je zabio svoj prvi gol u dresu Lokomotive.

U drugom susretu 11. kola Hrvatski dragovoljac i Slaven Belupo odigrali su u Sigetu bez pogodaka. Gosti iz Koprivnice već u 39.minuti ostali su bez igrača. Iskjlučen je Mato Grgić. U 76. minuti Belupo je ostao i bez Purića, no niti to nije bilo dovoljno domaćinima da dođu do tri boda.

Rezultati 11. kola:

Lokomotiva - Osijek 5-0 (Lendrić 30, Bručić 33, Mišić 64, Budimir 72, Šovšić 83).

Hrvatski dragovoljac - Slaven Belupo 0-0