LE CHAMPIONNAT

Lovren odigrao cijelu utakmicu u pobjedi protiv Nice, Auxerre zaustavio Rennes

Lyon's Brazilian midfielder Michel Bastos kicks and misses a penalty during the French L1 football match Lyon versus Nice on November 14, 2010 at the Gerland stadium in Lyon, southeastern France. AFP PHOTO/PHILIPPE DESMAZES
 AFP

Nogometaši Lyona u posljednjoj su utakmici 13. kola francuske nogometne lige na svom Gerlandu pobijedili Nicu 1-0. Jedini je pogodak postigao 21-godišnji veznjak Jeremy Pied u 30. minuti nakon akcije Gourcuffa i Bastosa.

Svih je devedeset minuta za pobjedničku momčad na mjestu lijevog stopera odradio 21-godišnji hrvatski reprezentativac Dejan Lovren.

Ovom pobjedom Lyon se s 12. popeo na osmo mjesto prvenstvene ljestvice, poravnavši se s dvama zadnjim prvacima: Marseilleom (2010.) i Bordeauxom (2009.).

Do ove nedjelje nogometaši Rennesa su imali samo jedan poraz u sezoni Le Championnata, što je uvjerljivo najmanji broj izgubljenih utakmica od svih ostalih učesnika francuske lige.

No, drugi su pretrpjeli u 13. kolu ovog vikenda, prilikom gostovanja kod aktualnog doprvaka Auxerrea. Pobijedio je Auxerre 2-1 i to kasnim pogotkom Quercije u 87. minuti. Mreže su mirovale tijekom prvog dijela, a potom se igra razvila u nastavku. Slovenac Birsa je u 67. minuti domaćinu donio prednost, koju je potom anulirao Ekoko u 70. minuti. No, završnica je ipak donijela pad Rennesa.

U drugom ogledu ove nedjelje PSG je iščupao bod kod Lorienta (1-1). Domaćin je vodio pogotkom Kitambale sve do zadnjih trenutaka ogleda. No, brazilski nogometaš Nene je na samom kraju izjednačio na konačnih 1-1, a pritom je postigao svoj sedmi pogodak u sezoni. Ispred njega, na ljestvici strijelaca, su tek El-Arabi (Caen) i Sow (Lille) sa po devet pogodaka, te Payet (St. Ettiene) koji je osam puta tresao suparničke mreže.