SLAVEN RAZBIO CIBALIJU

REMI U PULI Hajduk protiv Istre teško do boda, Blažević spašavao Splićane

Goran Šebelić/CROPIX

Mlada i potentna momčad Hajduka izvukla je bod na gostovanju kod Istre 1961 u Puli. Bod je to s kojim “bili tići” i njihov trener Mišo Krstičević mogu biti i više nego zadovoljni, ali i navijači koji su ih ispratili pljeskom.

U borbenoj utakmici u kojoj su nedostajali tek golovi domaćini su bili bliži pobjedi, ali Goran Blažević zaključio je u drugom dijelu svoja vrata.

- Rezultat je realan jer smo imali svojih prilika u prvom dijelu, a Istra u drugom. Mladi smo, bitno je da igramo i skupljamo iskustvo - rekao je Ante Vukušić.

Rak dvostruki strijelac

Ljepotica kola odigrana je u Vinkovcima, gdje je Slaven Belupo protutnjao stadionom pokraj Bosuta. Dva pogotka Nikole Raka i jedan Igora Bubnjića zaslužni su za visoku 3-0 pobjedu Belupa nad Cibalijom. S tim rezultatom momčad iz Koprivnice zasjela je na prvo mjesto HNL-a.

Remi Zadra i Osijeka

U Stanovima je prvenstvo otvoreno gostovanjem Osijeka, a utakmica je završena bez golova. U dvoboju lišenom bilo kakvog uzbuđenja čini se da je remi i najpravedniji ishod.

Ahmad Sharbini u utorak potpisuje za Istru 1961

Ahmad Sharbini od danas se priključuje treninzima Puljana, čiji bi igrač, prema najavama, trebao postati već od utorka. Sharbiniju je jučer uoči utakmice novi predsjednik Hajduka Marin Brbić potpisao dozvolu za treniranje s momčadi Istre 1961, a idućih dana napadač bi trebao raskinuti ugovor s Hajdukom i obvezat se na suradnju s Puljanima

KRAJ UTAKMICE

67. MINUTA - Križman odlično puca glavom, Blažević je ponovno na mjestu.

65. MINUTA - Hajdukova je obrana katastrofa, domaći prelagano dolaze u prilike.

60. MINUTA - Istra je bolja momčad u drugom poluvremenu

52. MINUTA - Priliku za Istru imao je Linić, no njegov udarac obranio je Blažević

29. MINUTA - Andrijašević je pokušao lobom zabiti gol, dobar pokušaj, ali nedovoljno precizan.

27. MINUTA - Velika prilika za Istru, no Maloča je u posljednjem trenutku spasio Bijele

11. MINUTA - Opasno je bilo pred vratima Hajduka, Maglica i Andrijašević su dobro kombinirali. Andrijašević je ušao u 16 metara i prizemno pucao, ali neuspješno.

5. MINUTA - Izvrstan je bio ubačaj Vršajevića u peterac domaćih, no Vukušić je ipak nije uspio dohvatiti.

3. MINUTA - Pucao je Milić iskosa s 15 metara, ali odbio je Blažević

Utakmica u Puli je počela

ISTRA 1961 (4-2-3-1): Prskalo - Sušić, Čagalj, Stranatić, Milić - Jerković, Blagojević (od 32. Linić) - Prgomet, Roce, Prelčec (od 74. Jugović) - Križman.

HAJDUK (4-4-2): Blažević - Vršajević, Maloča, Jonjić, Jozinović - Andrijašević (od 75. Kukoč), Radošević - Luštica (od 46. Trebotić), Caktaš - Maglica (od 53. Sušić), Vukušić.

CIBALIA - SLAVEN BELUPO 0-3 (Bubnjić 14', Rak 64', 87')

CIBALIA (4-2-3-1): Matković - Gegić, Župarić, Lučić, Rugašević - Vitaić, Mazalović - Bartolović, Pavličić, Novak - Koledić.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić - Purić, Grgić, Bubnjić, Pilipović - Kokalović, Batarelo - Rak, Vugrinec, Delić - Bušić.

GOOOL 87.MINUTA - Nikola Rak stavio je točku na i u Vinkovcima.

GOOOL 64. MINUTA - Nikola Rak zabio je za 2-0 vodstvo gostiju