SLAVLJA BARCE I LILLEA

VIDEO Juve razbio Chelsea u Torinu, Benfica svladala Celtic, Srnin Šahtar protutnjao Nordsjaellandom

Nakon današnjih utakmica Lige prvaka plasman u osminu finala izborili su Barcelona, Valencia, Bayern i Šahtar, koji su se pridružili Manchester Unitedu, Portu i Malagi, koji su to osigurali nakon prošlog kola.

Nogometaši Barcelone slavili su u 5. kolu G skupine Lige prvaka u Moskvi Spartak s 3:0 i plasirali se u osminu finala.

Barcelona se kolo prije kraja pridružila Portu, Malagi i Manchester Unitedu, klubovima koji su ranije osigurali osminu finala najjačeg klupskog natjecanja Staroga kontinenta. Katalonci su do potrebne pobjede došli već u prvom dijelu zgodicima Daniela Alvesa (16) i Lionela Messija (27, 39). Čudesni Argentinac u Moskvi je došao do 80 pogodaka u sezoni i još uvijek je u konkurenciji za dostizanje rekorda Nijemca Gerda Muellera s 85 golova u jednoj sezoni, a Messi se pomaknuo i na listi najboljih strijelaca Lige prvaka. S 57 pogodaka Messi je na osmom mjestu prestigao Eusebia, a na čelu te liste je Španjolac Raul s 71 zgoditkom. U ovoj skupini je Benfica kod kuće slavila protiv Celtica s 2:1, pa će odluku o drugom putniku u osminu finala dati zadnje kolo. Portugalci gostuju kod Barcelone, a Škoti dočekuju Spartak, koji je ostao bez ikakvih šansi za prolaz.

U drugoj utakmici popodnevnog programa Lille je u skupini F pobijedio u Minsku BATE Borisov s 2:0 pogocima Djibrila Sidibea (14) i Giannia Bruna (31), a tim ishodom je profitirala i Valencia, koja je tako i prije dvoboja s Bayernom ušla među 16 najboljih klubova Europe.

szólj hozzá: BATE Borisov vs Lille - 0-2 (All Goals)

To je ipak bila Pirova pobjeda Francuza, koji su trebali pobijediti s tri razlike da ostanu u konkurenciji za treće mjesto i Europsku ligu, no presjekao ih je crveni karton Sidibea u 74. minuti. Bjelorusi su unatoč porazu osigurali to treće mjesto, a Bayern je remijem Valencije također prošao dalje. Kod Bavaraca je Marijo Mandžukić ušao u 66. minuti.

szólj hozzá: Valencia vs Bayern 1:1 GOALS HIGHLIGHTS

U utakmicama E skupine Šahtar je otišao dalje zahvaljujući pobjedi od čak 5:2 kod Nordsjaellanda, dok je Juventus slavio kod kuće s 3:0 protiv prvaka Europe Chelsea. Londonski klub teško će dalje, budući da je Juventusu u posljednjem kolu dovoljan i bod kod Šahtara, koji je ipak teško došao do pobjede u Kopenhagenu.

szólj hozzá: Juventus vs Chelsea 3:0 GOALS HIGHLIGHTS

Danci su čak vodili s 1:0 i 2:1, no Šahtar je ipak pokazao da su klasna momčad. Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu, Eduardo je ušao u 82. minuti za goste, dok je kod domaćina Ivan Runje odigrao svih 90 minuta, a Marijo Tičinović je ušao u 72. minuti.

szólj hozzá: Nordsjalland vs Shakhtar 2:5 GOALS HIGHLIGHTS

Cluj i Galatasaray su pobjedama nad Bragom i ManU-om ostali u konkurenciji za drugo mjesto u skupini H. Turci su s 1:0 slavili protiv Manchester Uniteda, dok je Cluj kod kuće s 3:1 izbacio Bragu.

Današnji dan bit će upisan zlatnim slovima u povijest hrvatske sudačke organizacije jer su po prvi puta u istom danu utakmice Lige prvaka sudila dva Hrvata. Mario Strahonja je dijelio pravdu u Minsku, a Ivan Bebek u Moskvi.

Rezultati utakmica 5. kola nogometne Lige prvaka u skupinama E, F, G i H:

SKUPINA E:

Nordsjaelland - Šahtar 2:5 (Nordstrand 24, Lorentzen 29// Adriano 26, 52, 81, Willian 44, 50)

Juventus - Chelsea 3:0 (Quagliarella 38, Vidal 61, Goivinco 90)

1. ŠAHTAR * 5 3 1 1 12:7 10 OSMINA FINALA

2. Juventus 5 2 3 0 11:4 9

3. Chelsea 5 2 1 2 10:9 7

4. FC Nordsjälland 5 0 1 4 3:16 1

SKUPINA F:

BATE Borisov - Lille 0:2 (Sidibe 14, Bruno 31). Crveni karton: Sidibe (74)

Valencia - Bayern 1:1 (Feghoulli 77//Mueller 82). Crveni karton: Baraggan (Val, 33)

1. Bayern München * 5 3 1 1 11:6 10 osmina finala

2. Valencia * 5 3 1 1 11:5 10 osmina finala

3. BATE BorisoV + 5 2 0 3 8:11 6

4. OSC Lille 5 1 0 4 4:12 3

SKUPINA G:

Spartak Moskva - Barcelona 0:3 (Dani Alves 16, Messi 27, 39)

Benfica - Celtic 2:1 (John 7, Garay 72//Samaras 31)

1. FC Barcelona * 5 4 0 1 11:5 12 osmina finala

2. Benfica Lisabon 5 2 1 2 5:5 7

3. Celtic Glasgow 5 2 1 2 7:7 7

4. Spartak Moskva - 5 1 0 4 6:12 3

SKUPINA H:

CFR Cluj - Braga 3:1 (Rui Pedro 7, 15, 34//Alan 17). Crveni karton: Douglao (Braga, 45)

Galatasaray - Manchester United 1:0 (Burak Yilmaz 54)

1. Manchester United * 5 4 0 1 9:5 12 osmina finala

2. Galatasaray Istanbul 5 2 1 2 5:5 7

3. CFR 1907 Cluj 5 2 1 2 8:7 7

4. SC Braga - 5 1 0 4 6:11 3

18. svibanj 2024 08:43