ATP FINALS

Del Potro preko Federera osigurao polufinale!

Juan Martin del Potro pobijedio je Rogera Federera u 3. kolu skupine B ATP Finalsa u Londonu sa 7-6(3), 4-6, 6-3 i osigurao plasman u polufinale

Argentinac Juan Martin Del Potro izborio je polufinale završnog ATP Mastersa u Londonu pobijedvši u dvoboju zadnjega kola B skupine Švicarca Rogera Federera s 7:6 (7:3), 4:6, 6:3.

Argentinac se kao posljednji plasirao u polufinale, dok je Federer već ranije osigurao prolaz među četiri najbolja.

U posljednjem meču, u 3. kolu skupine B David Ferrer je savladao Janka Tipsarevića 4-6, 6-3, 6-1. Bio je to meč rezultatski nevažan obojici igrača budući da nisu imali šanse za prolazak u polufinale, ali je ishod njihovog meča odlučivao o pobjedniku skupine, odnosno o polufinalnim parovima.

Pobjeda Ferreru je bila druga na turniru, ali je ispao zbog najlošije set-razlike usprkos istom omjeru pobjeda i poraza (2-1) poput Rogera Federera i Juana Martina del Potra. Ista je donijela prvo mjesto u skupini Federeru, što znači da će mu protivnik u polufinalu biti Andy Murray, dok će Del Potro kao drugoplasirani igrati protiv Đokovića - pobjednika skupine A.

Inače, Ferreru je ostvarena pobjeda bila četvrta u petom međusobnom ogledu protiv Tipsarevića, kao i 74. na ATP Touru ove godine. Španjolac će 2012. godinu završiti kao tenisač s najviše naslova na Touru (sedam) ukoliko naslov u Londonu ne obrani Roger Federer koji mu je prvi pratitelj sa šest trofeja.

ATP Finals, skupina B, 3. kolo:

Del Potro (6) - Federer (2) 7-6(3), 4-6, 6-3

Ferrer (4) - Tipsarević (8) 4-6, 6-3, 6-1

Redoslijed: 1. Federer 2-1 (set-razlika 5-2), 2. Del Potro 2-1 (5-3), 3. Ferrer 2-1 (4-4), 4. Tipsarević 0-3 (1-6)

08. svibanj 2024 00:00