ROLAND GARROS

JOŠ JEDNA PROPUŠTENA PRILIKA ZA TOP 10 Marin Čilić bez rješenja za Troickog

Troicki će se idealno uklopiti u Marinovu ovogodišnju galeriju poraza, galeriju koja je prepuna igrača koje nam je i dalje teško zamisliti kako pobjeđuju Čilića

Dva kola djelovao je sjajno. Protivnici nisu bili preveliki izazov, poluozlijeđeni Petzschner i junior Kyrgios nisu bili pravo mjerilo, ali Marin Čilić dao je razloga za nadu svojim navijačima. Ni ždrijeb nije izgledao loše. Onda je došlo 3. kolo, Viktor Troicki i Čilićev poraz 7-6(12), 6-4, 7-5.

Cinici će reći da je Marin u Parizu napravio dobar posao i “obranio bodove”. Zanesenjaci će pričati o još jednoj propuštenoj prilici za Top 10. Smijemo li uopće pokretati tu temu nakon poraza od 57. igrača svijeta koji je do Roland Garrosa u 2013. dobio 12 mečeva uz 14 poraza, kojem je pobjeda nad Čilićem daleko najveća ove sezone, koji ove godine na zemlji bilježi bolne poraze od Nieminena (Monte Carlo/6-1, 6-2), Rosola (Bukurešt/6-3, 6-1) i Gulbisa (Rim/6-1, 6-1) u kojima je skupljao gemove...?

Protiv Čilića nije skupljao gemove. Zapravo jest, i to vrlo vrijedno. Najbolji hrvatski tenisač breaknuo je već u trećem gemu, držao servis do desetog i onda ostao bez poena! Dogodilo se previše puta da bi bilo slučajno... U maratonskom tie-breaku Troicki je iskoristio tek sedmu set-loptu, Marin svoje dvije nije uspio prigrliti.

Tu su kola krenula nizbrdo, pet break-lopti u drugom nije iskoristio, a u trećem se setu vratio s breaka zaostatka, ali i definitivno potonuo u 11. gemu. Troicki će se idealno uklopiti u Marinovu ovogodišnju galeriju poraza, galeriju koja je prepuna igrača koje nam je i dalje teško zamisliti kako pobjeđuju Čilića.

Od preostalih jučerašnjih mečeva, izdvojili su se novi problemi Rafaela Nadala. Nakon što mu je u prvom kolu Daniel Brands uzeo set, isto je ponovio i Martin Kližan. Rafa je pobijedio 4-6, 6-3, 6-3, 6-3, ali i opet dokazao da mu je teško igrati u vlažnim uvjetima. Rogera Federera kiša i teške loptice ne smetaju. Julien Benneteau mu nije omiljeni protivnik, ali jučer je lako (6-3, 6-4 ,7-5) izborio osminu finala.