DOMINANTNA PREDSTAVA

ODLIČNI HRVAT NIŽE POBJEDE Marin Čilić po brzom postupku prošao u osminu finala Roland Garrosa

Marin Čilić je Mayeru prepustio samo devet gemova u njihovom okršaju
PARIS, FRANCE - MAY 28: Marin Cilic of Croatia plays a backhand during his Men's Singles match against Andrea Arnaboldi of Italy on day five of the 2015 French Open at Roland Garros on May 28, 2015 in Paris, France. (Photo by Clive Mason/Getty Images)
 Clive Mason / 2015 Getty Images

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 4. kolo Roland Garrosa nakon što je u dvoboju 3. kola uvjerljivo sa 6-3, 6-2, 6-4 svladao Argentinca Leonarda Mayera za dva sata i pet minuta.

Bio je ovo drugi međusobni dvoboj Čilića i Mayera i druga pobjeda našeg igrača. Zanimljivo, i prvi put su se susreli upravo u 3. kolu Roland Garrosa i to prije pet godina kada je Čilić stigao do pobjede nakon pet setova.

Ovoga puta nije bilo toliko neizvjesno, Čilić je dominirao gotovo čitavim susretom i po treći put stigao do 4. kola u Parizu što mu je ujedno i najbolji rezultat na drugom "grand slam" turniru sezone. Dosada je u 4. kolu igrao 2009. i 2010. godine, dok je od 2012. do 2014. tri puta zaredom gubio u 3. kolu.

Za osvajanje prvoga seta Čiliću je bio dovoljan "break" u četvrtoj igri iako je do kraja te dionice igre morao spašavati četiri prilike Mayera za povratak. Tri "break-lopte" Čilić je spasio kod svog vodstva od 4-2, a svaki je put to uspio zahvaljujući odličnom prvom servisu, dok je još jednu morao spašavati prilikom servisa za set kod 5-3.

Mayerov pritisak na Čilićev servis nastavio se i u prvom servis-gemu našeg igrača u drugom setu, a tada je Argentinac ostvario i jedini "break" u meču, te poveo sa 2-0. No, uslijedio je niz od šest uzastopnih gemova Čilića kojim je preokrenuo situaciju u drugom setu i riješio ga u svoju korist sa 6-2 čime je stigao nadomak pobjede.

Čilić je mogao nastaviti niz i u prvoj igri trećeg seta, ali nije iskoristio dvije "break-lopte" koje mu je Mayer ponudio dvostrukim servis-pogreškama. Ipak, do odlučujućeg je "breaka" naš igrač stigao kod rezultata 4-4 da bi potom sigurno odservirao za pobjedu.

Marin Čilić u ponedjeljak će u 4. kolu igrati protiv Španjolca Davida Ferrera.