VIŠE CIJENE HRANE I PIĆA

NA DOČEKU NOVE GODINE KREĆE PRIMJENA NOVE STOPE PDV-a Ugostitelji i hotelijeri spremni: 'Zamolit ćemo goste da pričekaju s narudžbama oko ponoći'

 Tonči Plazibat / HANZA MEDIA

U novogodišnjoj noći u ponoć počinje primjena novo povećane stope PDV-a od 25 posto za ugostiteljske usluge, za što su ugostitelji manje-više softverski i kadrovski spremni, pa se s početkom 2017. mogu očekivati i nešto više cijene pića i hrane, ističu predstavnici hotelijerskih i ugostiteljskih udruženja.

Stopa PDV-a za ugostiteljske usluge promijenjena je u sklopu nedavno usvojene porezne reforme, odnosno za te se usluge povećava s dosadašnjih 13 na 25 posto i stupa na snagu s 1. siječnjem 2017., što je treća promjena te stope u pet godina.

Prva se od te tri promjene stope PDV-a dogodila s 2012. na 2013. kada je stopa PDV-a za turizam i ugostiteljstvo, odnosno za usluge smještaja, pića i hrane u ugostiteljskim objektima, smanjena na 'povijesno' niskih 10 posto.

Nakon...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
11. prosinac 2025 18:19