KONTROVERZNA PRAKSA

ON IMA 12, A ONA SAMO 11 GODINA I ZARUČENI SU Fotografije dvoje djece koja se trebaju vjenčati uzrokovale bijes javnosti

Gharam i Omar
 Masrawy / OBITELJSKI ALBUM

Na raskošnom vjenčanju svog najstarijeg sina Egipćanin Nasser Hassan odlučio je organizirati dvostruko slavlje. Najavio je da će njegov sin Omar oženiti njegovu nećakinju Gharam. Gostima na vjenčanju ta najava nije bila čudna, a kasnije su lokalnim medijima reka da se radi 'samo o zarukama, a ne o braku', piše Washington Post.

Omar, naime, ima 12 godina, a njegova zaručnica, Gharam, samo 11.

Masrawy / OBITELJSKI ALBUM

Egipatski zakoni zabranjuju službenu registraciju braka osobama koje su mlađe od 18 godina, no vjenčavanje maloljetnika u toj je državi svejedno raširena praksa. Prema podacima UNICEF-a, 17 posto Egipćanki se udaje prije nego što napuni 18, a većina tih brakova sklapa se u ruralnim područjima.

Unatoč tome, sluča...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
15. prosinac 2025 12:02