PRIJATELJSKA UTAKMICA

Hrvatska je položila ispit u prvoj pripremnoj utakmici za Europsko prvenstvo u Danskoj. Golužini izabranici u Umagu bez problema pobijedili Tunis sa 31-24
 Andreas Kancelar / CROPIX

U prvom pripremnom susretu uoči europskog prvenstva u Danskoj, hrvatska rukometna reprezentacija je u Umagu pobijedila Tunis 31-24 (16-9).

Izuzev početnih deset minuta tijekom kojih se tražila, hrvatska vrsta je pokazala odličnu igru i u potpunosti je nadigrala suparnika. Odabranici Slavka Goluže posebno su bili raspucani u završnici prvog dijela kada su pobjegli na šest razlike (16-9). U drugom dijelu ritam je pao, a Goluža je pružio priliku svim igračima. Najefikasnija su bila krila, Ivan Čupić i Manuel Štrlek su zabili po pet, a Zlatko Horvat četiri gola, dok je u suparničkim redovima najbolji bio Wael Jallouz sa šest golova.

Hrvatska i Tunis odigrat će u ponedjeljak u Umagu još jedan susret.

Europsko prvenstvo u Danskoj počinje 12. lipnja, a hrvatski rukometaši prvi ispit imat će dan kasnije kada će u Kopenhagenu odmjeriti snage protiv Bjelorusije. Dva dana kasnije Hrvatsku očekuje ogled protiv Crne Gore, a posljednji nastup u skupini D imat će 17. siječnja protiv Švedske. Dalje idu tri najbolje ekipe.

HRVATSKA - TUNIS 31-24

Ninčević je stavio točku na 'i'.

Musa je konačno prekinuo golgeterski post.

I jedna i druga momčad su prestale igrati obranu, pogoci padaju kao na traci...

Do kraja je 11 minuta, igra se gol za gol.

Razbranio se Venio Losert, a Štrlek iz kontre vraća na sedam razlike.

Čupić iz sedmerca zaustavlja Tunižane. Ovo je bio Ivanov peti gol...

Topi se lagano hrvatska prednost, Tunižani su s dva gola zaredom došli na samo pet razlike.

Hrvatska je malo popustila u obrani i to su Tunižani iskoristili. Za sedam minuta zabili su već pet golova.

Vrlo dobro igra Damir Bičanić, već je zabio treći pogodak.

Tunižani su krenuli golom, ali naši su odmah uzvratili s dva.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Na poluvremenu utakmice dodijeljenje su nagrade najboljima u 2013. Rukometaš godine je Domagoj Duvnjak, rukometašica Andrea Penezić, a najbolji trener je bio Slavko Goluža.

Kraj prvog poluvremena!

Musa s igračem manje zabija za ogrmnih sedam golova prednosti, a konačno se razbranio i Alilović.

Čupić iz sedmerca zabija treći gol i diže prednost na šest pogodaka razlike.

Drugi gol Bičanića na utakmici.

Odmor je očito dobro došao gostima koji su zabili dva gola zaredom.

Tunižani moraju zvati time-out nakon što je Horvat pogodio iz kontre za uvjerljivih +5.

Na tri gola razlike vraća Valčić.

Tunižani su zabili dva gola zaredom, ali njihovu mini-seriji zabio je atraktivnim golom Čupić.

Raspucala su se i hrvatska krila, Čupić i Štrlek dižu prednost na tri razlike.

Serija se nastavlja, gol je zabio Kopljar.

Hrvatska nakon deset minuta prvi put dolazi u vodstvo. Zabili smo dva gola zaredom - Bičanić i Duvnjak.

Blaženko Lacković je dobio jedan nezgodni udarac, pa ga je Goluža izvadio iz igre.

Gosti iz Afrike ekspresno su poveli s 2-0, ali stvari na početak su vratili Kopljar i Štrlek.

Utakmica je počela!

HRVATSKA: Alilović, Losert, Ivić, Čupić, Horvat, Štrlek, Ninčević, Vori, Musa, Kopljar, Buntić, Bičanić, Mandalinić, Slišković, Valčić

TUNIS: Maggaiez, Hlal, Hamza, Boughanmi, Hamida, Hedoui, Sanîi, Mahmoudi, Alouini, Soussi, Gharbi, Chouiref, Bannour, Hammed, Hosni, Touati, Jallouz

06. svibanj 2024 10:22