
Cijene parkiranja u razvikanim turističkim gradovima već godinama nezaustavljivo rastu, a najnoviji primjer koji stiže iz Dubrovnika spada u rubriku ‘vjerovali ili ne‘. Naime, za jedan sat parkiranja u gradu vozači moraju platiti 20 eura!
Svaki slijedeći sat košta dodatnih 10 eura.
O čemu se radi?
S početkom primjene zone posebnog prometnog režima, cijena parkiranja na dva parkinga pod nadzorom Sanitata u neposrednoj blizini Grada odletjela je u nebo. Odnosi se to na parking na Pilama i donji plato Žičare, koji po novoj odluci Sanitata objavljenoj u službenom glasniku Grada Dubrovnik 2. lipnja, sada ulazi u nultu zonu.
Ranije se nulta zona odnosila na Pile i parkirna mjesta u Ulici branitelja Dubrovnika, dok je donji plato Žičare spadao u 2. zonu. S novom odlukom donji plato Žičare prelazi dakle u nultu zonu, dok parkirališna mjesta u Ulici branitelja Dubrovnik postaju 2. zona.
Dakle, po novom cjeniku koji je na snazi također od 2. lipnja prvi sat parkiranja na Pilama i donjem platou Žičare košta 20 eura, a svaki sljedeći sat 10.
Treba spomenuti da je u sezoni, točnije od 1. svibnja prošle godine sat na Pilama koštao 10 eura, piše Dulist.
Plaćanje internetom, ali stranica ne radi?
No, da biste se uopće mogli parkirati na ova mjesta, plaćanje morate obaviti unaprijed, odnosno isključivo putem web platforme - prepaidom.
- Kupnja parkirališne karte putem web platforme (prepaid) obavlja se elektronički putem poveznice (linka): prepaidparking.sanitat.hr.
Podrazumijeva prethodnu rezervaciju termina parkiranja i plaćanje cijene uplatom putem Internet aplikacije prije početka korištenja usluge parkiranja te korisnik po uplati prima obavijest da je plaćanje prihvaćeno. Isporučitelj usluge može posebnom uputom i/ili smjernicama dodatno korisnicima pojasniti uvjete kupnje parkirališne karte putem web platforme (prepaida) – navodi se u izmijenjenoj odluci objavljenoj na stranici Grada.
No, link još uvijek ne funkcionira budući da sustav izbacuje grešku 403 Forbidden.
Komentari
0