Vatrogasci iz Kalifornije ostali su zatečeni nakon što su na mjestu brutalne prometne nesreće pronašli doslovno prepolovljen automobil, ali nikakav trag vozača. Honda Civic šeste generacije u coupe izvedbi (s karja 90-ih godina), udarila je u stablo i završila izvan ceste na području Lake Camanche Parkwaya u mjestu Burson. Snimke pokazuju da je vozilo u potpunosti raskomadano, a podnica prepolovljena, no unatoč očito strašnoj silini udara, vozača nije bilo nigdje.
"Vozač je pobjegao s mjesta događaja, a mi ne možemo shvatiti kako je itko mogao hodati nakon ovakve nesreće", poručili su iz vatrogasne postrojbe Calaveras Consolidated Fire na društvenim mrežama.
Fotografije otkrivaju da je Civic bio modificiran. U motornom prostoru vidljiv je sportski usis zraka s konusnim filterom, dok unutrašnjost skriva trokraki volan bez zračnog jastuka, što preživljavanje vozača čini još nevjerojatnijim.
Teorije o nestanku vozača preplavile su društvene mreže. Neki smatraju da je automobil ondje odavno ostavljen, dok drugi nagađaju da su divlje životinje možda odvukle tijelo u šumu. Pojavila se i svjedokinja koja tvrdi da je vidjela muškarca kako hoda s mjesta nesreće, što bi značilo da se vozač, usprkos svemu, uspio izvući.
Za sada, policija nije uspjela pronaći ni vozača ni tragove koji bi objasnili kako je preživio ovakav sudar. Misterij ostaje, a vatrogasci priznaju da, unatoč svom iskustvu, rijetko svjedoče ovakvim situacijama, gdje fizika sugerira jedno, a stvarnost pokazuje nešto sasvim drugo.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....