POLICIJA U ŠOKU

Srušen rekord: S 4,2 promila jurio 220 km/h, suvozač je bio toliko pijan da se alkotest pokvario

Kod više od 4 promila postoji akutna opasnost po život, a kod 5 promila gotovo uvijek dolazi do smrti

Pijani vozač, ilustracija

 Profimedia
Kod više od 4 promila postoji akutna opasnost po život, a kod 5 promila gotovo uvijek dolazi do smrti

Potpuno pijani vozač jurio je njemačkom autocestom A67 u južnom Hessenu brzinom od 220 km/h, s nevjerojatnih 4,2 promila alkohola u krvi! Njegov suvozač imao je toliko alkohola da uređaj za mjerenje nije mogao očitati vrijednost.

Sve je počelo kada je jedan svjedok uočio automobil koji je vozio ‘slalom‘ te odmah obavijestio policiju. Policijska patrola zaustavila je automobil s inozemnim registarskim oznakama na odmorištu pored autoceste A5, gdje su vozača i suvozača odmah testirali na alkohol.

“Vozač je imao 4,16 promila alkohola, a uređaj kod suvozača nije mogao očitati vrijednost jer se pri 5 promila automatski isključuje”, stoji u izjavi policije.

Vozačka dozvola mu je oduzeta na licu mjesta.

image

Policija, Autobahn, ilustracija

Profimedia

Vožnja s tolikom količinom alkohola je smrtonosna

Prema zakonima u Njemačkoj, vožnja je zabranjena već pri 0,5 promila, dok vožnja s više od 1,1 promila predstavlja kazneno djelo zbog potpune nesposobnosti za upravljanje vozilom.

ADAC upozorava: “Kod više od 4 promila postoji akutna opasnost po život – mogući su gubitak refleksa, koma, šok i srčani zastoj. Kod 5 promila gotovo uvijek dolazi do smrti” - piše FenixMagazin.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
04. prosinac 2025 19:09