
Ljubav naših vozača i Suzukija je javna stvar, i to već godinama. Ponajprije je to zasluga popularne Vitare, koja već tri i pol desetljeća ima neosporni status best-buy automobila, koliko god i obiteljski orijentiran, povišeni S-Cross, baš kao i legendarni, vozački orijentirani Swift, lani predstavljen u novoj, svojoj već sedmoj generaciji, imali poklonika. Ta ljubav, međutim, sad bi mogla biti još i veća.
Dosadašnjim, vozačima uglavnom već poznatim adutima poput čvrste, kvalitetne izrade, izdržljive motorizacije, uvjerljivog pogona 4x4, ali i relativno lake izrade koja pridonosi guštu za upravljačem te konkurentne cijene, pridodan je još jedan.
Suzuki je, naime, u Hrvatskoj pokrenuo program vjernosti Suzuki Garant, oblik produženog jamstva koji seže do čak 10 godina starosti automobila, čime je japanska tvrtka uvela novi, svakako dobrodošli standard u svojem odnosu s kupcima. Koji je, pritom, potpuno besplatan.
Kako bi se aktivirao program vjernosti Suzuki Garant, potrebno je tek nakon isteka redovnog tvorničkog jamstva od tri godine ili 100.000 kilometara nastaviti održavati automobil u ovlaštenoj servisnoj mreži, u skladu s preporukama proizvođača. U praksi to znači da pokriće traje jedan servisni interval, odnosno godinu dana ili 15, odnosno 20 tisuća kilometara, što prije nastupi, i potencijalno se nastavlja svakim novim servisom.
Programom vjernosti Suzuki Garant obuhvaćeni su vitalni dijelovi poput motora, sklopova ručnog i automatskog mjenjača te hibridnog pogona, i njime se vlasniku jamči da će mu kvar, dogodi li se, biti otklonjen bez ikakvog troška. Veliki je to doprinos kvaliteti korištenja Suzukijevih modela, koliko god se i inače od vlasnika moglo čuti da njihovi automobili nemaju problema s pouzdanošću. Ne kaže se uzalud da je bolje spriječiti, nego liječiti.
A vezano upravo uz ovu izreku, čini se i da nastavak servisiranja u ovlaštenoj mreži ne predstavlja nikakav teret za vlasnike, tim više jer su tada automobili dokazano u pouzdanim rukama, a i sama cijena radnog sata je više nego konkurentna za današnje prilike. Ona se, naravno, razlikuje od servisa do servisa, no u prosjeku se kreće oko 40 eura (+PDV), što je povoljnije nego u mnogim servisnim radionicama koje ne zadovoljavaju tvorničke standarde.
Osim toga, održavanjem u ovlaštenoj mreži automobilu raste vrijednost i kao rabljenom, jer se u njega ugrađuju isključivo originalni dijelovi koji prolaze strogu kontrolu kvalitete i u konačnici osiguravaju duži životni vijek vozila, od čega će profitirati i potencijalni budući vlasnik.
Redovno održavanje automobila u ovlaštenoj mreži pridonosi i bezbrižnosti aktualnih vlasnika. Kad se, naime, koriste od tvornice propisani dijelovi, tvornica na sebe preuzima odgovornost za svaki eventualni kvar, jer jamstvo nije ništa drugo nego nepisani ugovor između proizvođača i kupca, koji podrazumijeva da će proizvođač snositi troškove eventualnih popravaka sve dok se kupac pridržava preporuka proizvođača.
Također, tako se dobiva i mogućnost besplatne asistencije, odnosno pomoći na cesti, čak i u slučaju kad je problem nastao nemarom ili nepažnjom vozača. Kao, primjerice, u slučaju ispražnjenog akumulatora zbog ostavljenih uključenih svjetala.
Sve to iznimno je bitno našim vozačima, koji uglavnom nemaju naviku često mijenjati automobil i od njega očekuju da ih vjerno služi, a kad ga odluče prodati žele za njega kao rabljenog dobiti dobru cijenu. A to je upravo ono što nude modeli Suzukija, kojima poslovična pouzdanost uz adekvatno održavanje omogućuje dugi životni vijek i relativno visoku vrijednost kao rabljenih.
Nije tako uopće čudno da su tražena roba ne samo kao novi, nego i u već ozbiljnijim godinama za automobile, posebice kad je riječ o modelima čija servisna knjižica potvrđuje da su redovno servisirani u ovlaštenoj mreži, uz korištenje tvornički propisanih dijelova.
Započela akcija godine, Swift se nudi već od 5640 eura
Suzuki svoje najprodavanije modele nudi uz atraktivno beskamatno financiranje na dvije ili tri godišnje rate, čime kupci ostvaruju čitav niz pogodnosti
Jednu ratu platiš sad, a drugu tek za godinu dana – model je financiranja koji Suzuki nudi u suradnji s OTP Leasingom za modele Vitara i S-Cross, dok je Swift dostupan po sličnom modelu, uz plaćanje 35 posto glavnice odmah, a ostatak u dvije odvojene rate.
Nema sumnje, aktualna ponuda financiranja zvuči itekako privlačno, posebice kad se zna da ne predviđa nikakve kamate i ne uključuje dodatne troškove, pa niti one inače uobičajene, vezane uz obradu zahtjeva. Dobro je što kupci tako odmah znaju na čemu su i jednostavno mogu planirati svoje troškove, bez straha od rasta kamatnih stopa – kako bi izračunali koliko će u konačnici platiti automobil dovoljno je da cijenu izvješenu u cjeniku podijele na dva, odnosno tri dijela.
Time što automobil dobivaju odmah, a potpuno ga isplaćuju tek za godinu ili dvije po trenutačnoj cijeni učinkovito se štite i od inflacije, koja nikako ne posustaje i uporno pridonosi rastu svega, pa i automobila. Također, ovaj model financiranja zbilja približava novi auto prosječnom džepu, pa i onome kupaca rabljenih - Vitara je dostupna od 10.651, S-Cross od 11.562, a Swift od tek 5439 eura, što ih čini dostupnijima nego ikad.
UKRATKO
- Redovno održavanje u ovlaštenoj mreži donosi niz prednosti, a jedna od njih je ugradnja originalnih, cijenom povoljnih Suzukijevih dijelova koji se brinu za optimalan rad automobila
- Originalni dijelovi prolaze strogu kontrolu kvalitete i osiguravaju duži životni vijek, što povećava vrijednost rabljenom automobilu
- Tko želi 10 godina jamstva na vitalne dijelove morat će redovito pohoditi Suzukijeve ovlaštene servise. Dobra vijest? Cijena radnog sata u njima se u prosjeku kreće oko umjerenih 40 eura (+PDV)
- Program vjernosti Suzuki Garant lako se može pokazati dobitnom kombinacijom i za vlasnike auta, ali i za ovlaštenu Suzukijevu servisnu mrežu
- Kao i kod drugih proizvođača, mnoge dijelove izrađuju vanjske tvrtke. No, ukoliko se ne slažu sa strogo utvrđenim zahtjevima kvalitete, tvornica ne izdaje odobrenje za ugradnju
Sponzorirani sadržaj nastao u suradnji sa Suzukijem.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....