STRAVA U SEPANGU

Tužna vijest sa SP-a: Poginuo Marco Simoncelli!

Na utrci Svjetskog prvenstva u motociklizmu koja se vozila u Sepangu život je izgubio Talijan Marco Simoncelli (24).

U tijeku borbe za četvrto mjesto u utrci s Alvarom Bautistom izgubio je kontrolu nad motociklom te pao pred Edwardsa i Rossija koji su potom naletjeli na njegovu Hondu. U sudaru mu je odletjela kaciga sa glave. Hitno je prevezen u bolnicu ali je, nažalost, preminuo u 16:56 minuta po lokalnom vremenu.

Simoncelli se pokazao kao najzanimljiviji novi vozač u svojoj drugoj sezoni u momčadi Honda Gresini. Bio je bivši prvak u klasi 125 ccm, a 2006. godine je prešao u klasu 250 ccm (Moto2). Za Gileru osvaja prvenstvo 2008. godine, a 2009. gubi prvenstvo od budućeg momčadskog kolege u Gresiniju, Hiroshija Aoyame, zbog ozljede na početku sezone.

Ove sezone u najjačoj klasi, MotoGP, držao je šesto mjesto u poretku vozača. A samo prije tjedan dana završio je kao drugi na utrci u Australiji, što mu je najbolji rezultat u karijeri. Većina je ga je smatrala vrlo vjerojatnim konkurentom za naslov prvaka u idućoj sezoni.

Rezultati u sjeni

U stravičnoj nesreći na stazi Sepang u utrci Svjetskog prvenstva u motociklizmu klase MotoGP život je izgubio Talijan Marco Simoncelli. Talijan je preminuo od ozljeda zadobivenih prilikom pada u borbi za četvrto mjesto sa Alvarom Bautistom prilikom čega su dvojica vozača, Colin Edwards i Valetino Rossi, naletjeli na nesretnog dvadesetčetverogodišnjaka. Utrka je prekinuta odmah nakon nesretnog događaja. Prije fatalne nesreće odvezene su utrke u preostale dvije klase, 125 ccm i Moto2.