TOP IDEJA!

Recept Katije Živković: zelena tjestenina od divljeg bilja za top proljetni ručak

Autorica knjige ‘Pazija‘ s nama je podijelila nekoliko recepata, među njima i onaj za slasnu tjesteninu

Katija Živković s nama je podijelila recept za tjesteninu s pazijom, o čemu više možete čitati i u proljetnom broju magazina Dobra hrana. Kod pripreme koristi i bob, zaleđeni ili svježi kada je u sezoni, a sve zaokružuje vrhnjem, parmezanom i srirachom. Recept vas čeka u nastavku.

image
Katija Zivkovic/

Pasta s pazijom i bobom

Trebat će vam:
1 kikara skuhane i ocijeđene pazije (bez žućenice)
1 kikara boba (ja sam koristila zaleđeni, ali može i svježi)
1 luk
šaka indijskih oraščića
100 g biljnog vrhnja za kuhanje (ako ne volite, može i obično, ali bolje je s biljnim)
5-6 pica pečenog česna (ako nemate, može 1 žličica česna u granulama)
1 žlica srirache
50 g parmezana
1 dcl bijelog vina
sol i papar
300 g špageta
Priprema:
Na maslinovom ulju izdinstajte sitno sjeckani luk, pa dodajte sitno sjeckanu skuhanu paziju i bob, posolite i popaprite pa podlijte bijelim vinom i kuhajte 10 minuta da se reducira. Sve sastojke stavite u blender skupa s pazijom i bobom i izmiksajte u kremasti umak. Izlijte ga u zdjelu. Pastu kuhajte u posoljenoj kipućoj vodi. Kad je pasta gotova, ubacite je u zdjelu s umakom pa miješajte polako dodavajući malo vode od kuhanja paste kako bi se sve sjedinilo. Servirajte toplo s malo papra po vrhu, a može i parmezana.

Važno!

Ovu i druge priče možete pronaći i u proljetnoj Dobroj hrani. Magazin Dobra hrana sada dostupan i putem Hanza Media webshopa. Jednostavno, brzo i praktično, naručite svoj omiljeni magazin i preuzmite u odabranom paketomatu. Svim čitateljima na raspolaganju je i godišnja pretplata, više o svemu možete saznati ovdje.

image
Berislava Picek/Cropix, Vesna Veselic
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
02. lipanj 2026 13:29