MADE IN CROATIA

Profesorica Nina iz Lovrana krenula je sama raditi stvari koje su joj trebale, a sada za njezin brend Maglla znaju svi u Hrvatskoj

 /BERISLAVA PICEK/CROPIX
U ponudi su vaze, košarie za kruh, krpe za kuhinju, drvene daske...
U ponudi su vaze, košarie za kruh, krpe za kuhinju, drvene daske...

Maglla je mali kreativni studio koji je nastao iz želje i potrebe za jednostavnim, modernim dizajnom koji bi, osim praktičnošću, i izgledom uljepšao svakodnevicu. Maglla je "one man band" brend pa Nina Ivanović iz Lovrana, profesorica engleskog jezika i filozofije, sve radi sama: od ideje, nabave i traženja materijala, preko krojenja i obrade do stvaranja završnog proizvoda, a onda i promocije - što joj, kako sama kaže, najmanje ide od ruke. Ime Maglla odabrala je kako bi naglasila povezanost s prirodom - magla je, uz munje, njezina omiljena vremenska pojava.

image

Nina Ivanović iz hrvatskog brenda Maglla Home Decor

BERISLAVA PICEK/CROPIX
image

Drvene daske

BERISLAVA PICEK/CROPIX
image

Vaza

BERISLAVA PICEK/CROPIX

- Oduvijek sam uživala u uljepšavanju prostora praktičnim, a lijepim detaljima koji potiču maštu i kreativnost. Sve je krenulo iz vlastite potrebe, a kad sam vidjela da ima interesa za moje proizvode, odlučila sam ih pokušati plasirati na tržište. To je bilo 2017. godine i, unatoč minimalnoj promociji, uz individualne narudžbe, a i one veće, za tvrtke, restorane i hotele, uspijevam nekako opstati - kaže nam Nina.

image

Vaze raznih oblika

BERISLAVA PICEK/CROPIX
image

Drveni proizvodi brenda Maglla Home Decor

BERISLAVA PICEK/CROPIX
image

Vaza

BERISLAVA PICEK/CROPIX

Kako to često biva, cijela ova priča je počela s proizvodima koji su prvenstveno trebali Nini. Prvo što je napravila bio je šator, zatim ljuljačke, a onda su na red došle i platnene vreće za pohranu raznih dimenzija i veličina te najpopularnija vrećica za pohranu kruha, od milja zvana krušarica, efektnog crno-bijelog dizajna s natpisom KROOH. U međuvremenu je istraživala i okušala se u radu drvom, pa su tako nastale i daske za posluživanje u raznim oblicima, a poslije i drvene vaze. Nina objašnjava kako kroz sve procese uči nove vještine, a s novim znanjem dolaze i ideje za nove proizvode. Osim nabrojenih artikala, u njezinoj se ponudi mogu naći i krpe koje izrađuje od waffle tkanine i gaze, a tu su još i rukom crtane zidne naljepnice, lanene podloge za igru, uzglavlja za krevet od samta i zidne dekoracije za dječju sobu. U cijelom asortimanu Maglla brenda ima toliko toga da smo vjerojatno nešto i zaboravili spomenuti.

PROČITAJTE JOŠ Novi broj magazina Dom & Dizajn na kioscima!

- Što se tiče svladavanja svih potrebnih vještina, poput šivanja ili oblikovanja drva, nemam nikakvu posebnu edukaciju, samo želju, dobru volju i upornost. Inspiraciju crpim najviše iz prirode, ona je moj glavni izvor ideja, a ono čemu težim jest da proizvodi budu kvalitetni, ručno obrađeni i od prirodnih te po mogućnosti lokalnih materijala, da budu multifunkcionalni i održivi, a na kraju i estetski zadovoljavajući - napominje osnivačica brenda Maglla.

image
BERISLAVA PICEK/CROPIX
image

Košarice za kruh

BERISLAVA PICEK/CROPIX
image

Košarice za kruh

BERISLAVA PICEK/CROPIX
image

Košarica za kruh i kuhinjska krpa

BERISLAVA PICEK/CROPIX
image

Vaza

BERISLAVA PICEK/CROPIX

Sam proces izrade ovisi o proizvodu. Recimo, za vaze sve počinje od odabira drva. Nina traži idealan oblik koji će naglasiti njegovu ljepotu, pa čak i nedostatke. Nakon toga slijede crtanje, rezanje, oblikovanje, brušenje u nekoliko faza, uljenje i na kraju stavljanje loga. Sve traje nekoliko dana. Koristi samo ručne alate, a završni dio uvijek radi rukama kako bi osjetila svaki detalj pod prstima. Slično je i s daskama, Nina si daje potpunu slobodu unutar zadanih dimenzija, dok proizvodi koje šije, poput vrećica za pohranu, krpa-ručnika i podloga za igru, zahtijevaju malo više preciznosti, mjerenja i matematike. Sve precizno mjeri dva puta, za svaki slučaj, izreže sve dijelove i onda ih spaja u gotov proizvod. Obično radi više komada odjednom kako bi maksimalno iskoristila vrijeme.

- Cijene se kreću od 15 eura za mini vrećicu do 75 eura za par dasaka, a sve proizvode i detalje možete vidjeti ovdje- kaže Nina za kraj.

PROČITAJTE JOŠ Kruh nikad ne smijete držati na ovom mjestu

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?

Komentari (0)

Komentiraj

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
06. srpanj 2025 06:54