NAJLJEPŠA IZLOŽBA CVIJEĆA

Svečano otvoren 53. Floraart

U ime gradonačelnika Grada Zagreba, jednu od najljepših izložbi cvijeća otvorila je djelatnica s najviše staža u Zrinjevcu

„Iznimno mi je drago što se Bundek 13. put pretvorio u cvjetnu rapsodiju i najljepšu vrtnu izložbu na otvorenom u Europi. Ove izložbe ne bi bilo da nije vrijednih ljudi u njezinoj organizaciji“, istaknuo je Milan Bandić, gradonačelnik Grada Zagreba i predsjednik Organizacijskog odbora Floraarta, te pozvao Milku Čustić, djelatnicu Zrinjevca s 42 godine staža da otvori 53. Floraart.

„Dugo nam već nedostaje vjere i ispravnih misli, a u ovoj cvjetnoj izložbi postoji beskrajna zaliha pozitivne energije. Kao što Zrinjevac svoju, već 125 godina dostupnu kvalitetnu uslugu oblikuje, prilagođava i usmjerava prema raznovrsnim potrebama svojih korisnika, tako i Floraart – osim što daje uvid u opis hortikulturnih vrijednosti nastoji svakom posjetitelju ponuditi upravo ono što ga zanima. Ova izložba nije prikaz zasebnih umjetničkih radova nego je veliko, cjelovito umjetničko djelo koje je Bundek pretvorilo u blistavu oazu i prostor užitka za posjetitelje“, istaknuo je Igor Toljan, voditelj podružnice Zrinjevac i predsjednik Izvršnog odbora Floraarta.

Više od 220 izlagača na 300 tisuća četvornih metara, atraktivan glazbeni program, zanimljive radionice i predstave, tradicionalna natjecanja poput Hrvatskog kupa florista, izbora za najljepši kućni vrt na području Zagreba i Zagrebačke županije i Međunarodnog natjecanja učenika srednjih škola u aranžiranju cvijeća, zabavni Floragrad za najmlađe, revija pasa s ciljem udomljavanja, samo su dio bogatog programa koji vas do 3. lipnja očekuje na zagrebačkom Bundeku.

Očekuje se da će ovogodišnji Floraart posjetiti više od 350 tisuća ljubitelja cvijeća. Ulazak na izložbu je besplatan, a za sve posjetitelje organizirana je besplatna autobusna linija od Mažuranićevog trga do Bundeka, te besplatan obilazak izložbe vlakićem.

PROGRAM FLORAART 2018.
PONEDJELJAK - 28. svibnja 2018.

DOGAĐANJA – GLAVNA POZORNICA

13:00 SVEČANO OTVORENJE Ansambl narodnih plesova i pjesama Hrvatske LADO

17:00 DJ PROGRAM Flora music show

18:00 SKUD Ivan Goran Kovačić

19:00 KUD Frankopan Remete

PREDAVANJA I RADIONICE - KUPOLA

15:00 'Značaj autohtonog zelenila u mediteranskom krajobrazu' - JASNA TALIĆ

16:00 'Zaštićena područja i objekti prirodne baštine u Splitu' - IGOR BELAMARIĆ

18:00 Cvjetna radionica – ZRINJEVAC

FLORAGRAD

11:00 Predstava“ Hrabri mornar Popaj“ Kazalište Tvornica lutaka

16:30 Čitanje priča - glumac Dražen Bartulić

17:00 Oslikavanje lica Lana DU studio

18:00 Predstava „Hrabri mornae Popaj“ Kazalište Tvornica lutaka

UTORAK- 29. svibnja 2018.

DOGAĐANJA – GLAVNA POZORNICA

17:00 DJ PROGRAM Flora music show

18:00 KUD Sinac

19:00 Klapa Nostalgija

PREDAVANJA I RADIONICE - KUPOLA

09:00 Cvjetna radionica sa korisnicima Centra za autizam

10:30 'Obnova Parka P. Krešimira IV, Cvjetnog parka za odrasle, fontane i bazena 'Kozmički ciklus vode' - DRAGANA JARAMAZ, MIROSLAVA JARAMAZ

11:15 'HACCP u pčelarskoj proizvodnji i proizvodnji ljekovitog bilja' - MIROSLAVA JARAMAZ, DRAGANA JARAMAZ,

12:00 'Zagrebački gradski vrtovi' - BRANKA MRAKUŽIĆ

12.45 'Invazivne i brzorastuće vrste stabala u Gradu Zagrebu' - MAJA MALIŠ

13:30 'Ukrasne biljne vrste u grčko-rimskoj mitologiji' - VESNA ŽIDOVEC

14:00 Predstavljanje knjige: 'Društvo prijatelja cvijeća i zelenila' - VESNA ČULJAT

17:30 Cvjetna radionica – ZRINJEVAC

FLORAGRAD

11:00 Predstava“ Živ Živ Živ' Kazalište Tvornica lutaka

16:30 Čitanje priča - glumac Dražen Bartulić

17:00 Oslikavanje lica Lana DU studio

18:00 Predstava „Živ Živ Živ“ Kazalište Tvornica lutaka

SRIJEDA - 30. svibnja 2018.

DOGAĐANJA – GLAVNA POZORNICA

17:00 DJ PROGRAM Flora music show

18:00 KUD Desinec

19:30 Hrvatski pjevački zbor Ivan pl. Zajc

PREDAVANJA I RADIONICE - KUPOLA

10:30 'Pradavni vrtovi - uresnice stare milijune godina' - SANJA KOVAČIĆ

12:00 Međunarodno natjecanje učenika srednjih škola u aranžiranju cvijeća

13:15 'Svijet boja cvjetova' - TATJANA PREBEG

14:00 Proglašenje pobjednika i dodjela nagrada

14:30 'Kako amaterske fotografije cvijeća učiniti malim umjetničkim djelom' - DARKO MIHELJ

16:00 Cvjetna radionica – ZRINJEVAC

17:30 'Cvijeće u slici' – GORDANA STUPAR, SANJA HRŽIĆ

FLORAGRAD

11:00 Predstava „Grašak na zrnu kraljevne“ Kazalište Tvornica lutaka

16:30 Čitanje priča - glumac Dražen Bartulić

17:00 Oslikavanje lica Lana DU studio

18:00 Predstava 2Grašak na zrnu kraljevne“ Kazalište Tvornica lutaka

ČETVRTAK - 31. svibnja 2018.

DOGAĐANJA – GLAVNA POZORNICA

15:00 DJ PROGRAM Flora music show

17:30 – 18:30 Mirko Švenda

19:00 Paganini band

PREDAVANJA I RADIONICE - KUPOLA

10:30 'Kako prepoznati problem na drveću' - MATEJ RUPČIĆ, LUCIJA LEDINSKI

11:15 'Pradavne vrste stabala' u zbirci Botaničkog PMF-a u Zagrebu - 'Živi fosili za svaki vrt' - VANJA STAMENKOVIĆ

12:00 Predstavljanje novog izdanja knjige 'Travnjaci' - NIKOLA SAMARDŽIJA

13:00 'Proizvodnja orhideja' - Tomaž Jevšnik

14:00 Prezentacija kataloga kaktusa i drugih sukulenata zbirke BEŠLIĆ

17:00 Cvjetna radionica – ZRINJEVAC

VELIKI ŠATOR

12:00 Natjecanje HRVATSKI KUP FLORISTA

FLORAGRAD

11:00 Predstava „ Profesor baltazar – put oko svijeta“ Kazalište Tvornica lutaka

12:00 Čitanje priča - glumac Dražen Bartulić

16:30 Čitanje priča - glumac Dražen Bartulić

17:00 Oslikavanje lica Lana DU studio

18:00 Predstava „Profesor Baltazar – put oko svijeta“ Kazalište Tvornica lutaka

PETAK - 1. lipnja 2018.

DOGAĐANJA – GLAVNA POZORNICA

16:00 DJ PROGRAM Flora music show

18:00 Zagrebački folklorni ansambl

19:00 Damir Kukuruzović Django group

PREDAVANJA I RADIONICE - KUPOLA

09:00 Cvjetna radionica sa korisnicima Centra za autizam

10:30 'Najstarija stabla' - JOSIP PERIĆ

11:15 Predstavljanje brošure 'Urbano šumarstvo za početnike' - LUCIJA LEDINSKI, MATEJ RUPČIĆ

12:00 'Najljepši kućni vrtovi Zagreba i Zagrebačke županije' - VESNA BAJZA

14:00 Cvjetna radionica – ZRINJEVAC

16:00 Aranžiranje instalacija u eksperimentalnom stilu - MAJA TOPIĆ

19:00 'Vrt u staklu – male tajne struke' – DAVORKA BOBANOVIĆ

FLORAGRAD

11:00 Predstava „HAH2O“ Kazalište Tvornica lutaka

17:00 Oslikavanje lica Lana DU studio

18:00 Predstava „HAH2O“ Kazalište Tvornica lutaka

Subota - 2. lipnja 2018.

DOGAĐANJA – GLAVNA POZORNICA

10:30 KUD Klinča sela

15:00 DJ PROGRAM Flora music show

19:00 Duo and band

PREDAVANJA I RADIONICE - KUPOLA

12.45 'Macerati i hidrolati - proizvodi od cvijeća' - NADA STARČEVIĆ LOPAC

14:00 Prezentacija kataloga kaktusa i drugih sukulenata zbirke BEŠLIĆ

16:00 'Kako izraditi kokedamu' - NADJELJKO TUDJA

19:00 Cvjetna radionica – ZRINJEVAC

FLORAGRAD

10:00 Oslikavanje lica Lana DU studio

Čitanje priča glumac Dražen Bartulić

11:00 Predstava „Cirkus u životinjskom carstvu“ Kazalište Tvornica Lutaka

15:00 Oslikavanje lica Lana DU studio

17:00 Čitanje priča - glumac Dražen Bartulić

18:00 Predstava „Cirkus u životinjskom carstvu“ Kazalište Tvornica Lutaka

NEDJELJA - 3. lipnja 2018.

DOGAĐANJA – GLAVNA POZORNICA

10:30 KUD Bratinečko srce

16:00 DJ PROGRAM Flora music show

17:00 Dječji zbor Pahuljice

19:00 Ana Rucner

PREDAVANJA I RADIONICE - KUPOLA

11:00 'Joie de vivre' – NATAŠA KRAVAR, MARTINA KNAPIĆ HORVAT

13:00 'Vrt u staklu – male tajne struke' – DAVORKA BOBANOVIĆ

16:00 Aranžiranje - MAJA TOPIĆ

19:00 Cvjetna radionica – ZRINJEVAC

FLORAGRAD

10:00 Oslikavanje lica Lana DU studio

Čitanje priča glumac Dražen Bartulić

11:00 'Predstava Crvenkapica - tko se boji vuka još? 'Kazalište Tvornica lutaka

15:00 Oslikavanje lica Lana DU studio

17:00 Čitanje priča - glumac Dražen Bartulić

18:00 'Predstava Crvenkapica - tko se boji vuka još? 'Kazalište Tvornica lutaka

Fotografije Ivan Marinković:

Više informacija: http://www.zrinjevac.hr/floraart/

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
Linker
06. listopad 2021 23:44