Kako su iz PPHE Hotel Group najavili prilikom preuzimanja Arenaturista ovog proljeća, u četvrtak je zatraženo uvrštenje dionica istarske hotelske kompanije na Službeno tržište Zagrebačke burze.
Kako je priopćila Uprava ZSE, prvi dan trgovanja dionicama Arenaturista na Službenom tržištu bit će 21. studeni. Riječ je o 2.182.500 redovnih dionica.
U sklopu nedavne objave financijskog izvještaja, prelazak s Redovitog na Službeno tržište ZSE objašnjen je željom za izloženosti široj bazi ulagača, povećanju likvidnosti dionica, unaprjeđenju profila Arenaturista i većoj fleksibilnosti za rast poslovanja.
"Namjera je da se Arenaturist razvije u snažno društvo za turizam i ugostiteljstvo u srednjoj i istočnoj Europi, s poslovnim modelom koji bi uključivao vlasništvo i upravljanje vlastitom imovinom te imovinom drugih pod brendom Park Plaza", navodeno je u financijskom izvještaju u listopadu.
Arenaturist je na razini grupe, objavljeno je, u prvih devet ovogodišnjih mjeseci ostvario ukupne prihode od 425,9 milijuna kuna ili 17,6 posto više nego u istom lanjskom razdoblju, dok je dobit prije oporezivanja iznosila 102,1 milijun kuna te je bila 11 posto viša.
PPHE Hotel Group preuzeo je Arenaturist od Goldman Sachs Group.
Kompanija je izlistana na Londonskoj burzi, a posjeduje, iznajmljuje, franšizira i razvija luksuzne hotele, uglavnom u Europi. Većina hotela koji posluju u sasatavu grupe djeluje pod franšizom dva brenda – Park Plaza Hotels&Resorts (u vlasništvu Carlson) i art'otel (u vlasništvu grupe).
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....