Grupu Intesa Sanpaolo,(čiji je član i Privredna banka Zagreb d.d.) “Bankom godine u Zapadnoj Europi” proglasio je THE BANKER, eminentni financijski časopis sa sjedištem u Londonu (Grupa Financial Times), objavljeno je na ceremoniji dodjele nagrada održanoj u Park Laneu u Londonu.
Nagradu koju se smatra “standardom izvrsnosti u bankarstvu” u financijskom svijetu dodijelili su suci na temelju dobrih rezultata tijekom posljednjih 12 mjeseci, u razdoblju koje je bilo obilježeno globalnom neizvjesnošću. Suci časopisa The Banker također su bili impresionirani nizom inicijativa prilagođenih potrebama klijenata koje je pokrenula Intesa Sanpaolo u podržavanju likvidnosti i kapitalizacije među svojim klijentima malim i srednjim poduzećima.
THE BANKER je također proglasio Intesu Sanpaolo Najboljom bankom u Italiji u 2010. Godini.
“Stvarno sam vrlo ponosan na ove nagrade,” izjavio je Corrado Passera, CEO Intese Sanpaolo, dodajući da je “Intesa Sanpaolo bila jedna od rijetkih velikih bankarskih grupa koje su prebrodile krizu vlastitim sredstvima i ostvarile dobre rezultate.”
“U tim vremenima sveprisutne nesigurnosti,” zaključio je, “sada više nego ikad banke trebaju biti odgovorne u poslovanju, osiguravajući održive profite i istovremeno uvjerljivo podržavajući realnu ekonomiju u zemljama u kojima djeluju.”
Grupa Intesa Sanpaolo
Intesa Sanpaolo nalazi se među vodećim bankarskim grupama u euro zoni i vodeća je banka u Italiji u svim segmentima poslovanja (sa stanovništvom, poduzećima i upravljanju privatnom imovinom - wealth management). Zahvaljujući mreži od oko 5.900 podružnica koje su kapilarno i dobro raspoređene po cijeloj zemlji, Grupa nudi svoje usluge oko 11,3 milijuna klijenata. Intesa Sanpaolo je selektivno prisutna u srednjoistočnoj Europi i u Mediteranu s mrežom od oko 1.800 podružnica i 8,6 milijuna klijenata. Nadalje, međunarodna mreža specijalizirana za podršku korporativnim klijentima prisutna je u 30 zemalja.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....