Ruski su se mediji nedavno raspisali o tome kako rodilišta u Moskvi u rađaonice uvode porod pod hipnozom. Metodu koja ženama znatno olakšava porođajne muke. A dok ruski liječnici raspravljaju o tome koliko je to zaista učinkovito, ta se metoda u svijetu već prakticira. Čak i u Hrvatskoj.
Ne toliko učestalo, ali sve češće. No nije to ona hipnoza kakvom ju zamišljamo: vi ležite, liječnik vam viskom maše ispred očiju, a vi potom odlutate negdje drugdje. Bilo gdje samo ne u rađaonicu. U rađaonici se primjenjuje samohipnoza i alati tzv. body&mind medicine.
Tatjana Knežević je imala užasan strah od poroda. Čak je inzistirala na carskom rezu. Ali liječnici su joj govorili da carski bez razloga ne dolazi u obzir. Barem ne u državnoj bolnici.
- Nisam mislila da ću ovo ikad...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....