Policija je uhitila agresivnu vjevericu koja je uhodila ženu po ulicama njemačkog grada Bottropa.
Prolaznica je prijavila bizaran incident policiji u srijedu, nakon što je mislila da ju slijedi neko jezivo stvorenje.
Nakon što nije uspjela otresti vjevericu sa svog repa, nazvala je policiju koji su odmah došli i 'strpali vjevericu iza rešetaka'.
Policajci su zaključili da je mali glodavac iscrpljen, pa su ga nahranili medom i dali mu malo jabuke, piše The Local.
Njemačka policija je podijelila neodoljivi video policajke kako hrani životinjicu uz pomoć kapaljke, a snimka je pregledana više od 300.000 puta.
U policijskoj izjavi stoji kako je vjeverica dobro i da će ju uskoro dati u ruke centru za životinje.
Još jedan incident vezan uz vjeverice dogodio se u Engleskoj. Naime, ranije danas jedna podivljala vjeverica uzrokovala je par tisuća funti štete u pubu u Worcestershireu kada je otvorila pipu na pivskoj bačvi te porazbijala čaše i boce.
Vlasnik Sam Baulter mislio je, kada je otvorio vrata puba u nedjelju navečer, da je riječ o provali i razbojništvu - sve dok nije opazio stvorenje koje tetura naokolo nakon što je izašlo iz vrećice sa čipsom.
Vjeverica je uspjela isprazniti čitavu bačvu piva, razbiti boce i čaše koje su stajale na policama te razbacati podmetače za čaše, slamke i novac iz blagajne.
- Vjerojatno je popila nešto alkohola jer je teturala i hodala usporeno - zaključio je vlasnik puba.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....