NBA LIGA

BROOKLYN BOLJI OD KINGSA Bogdanović za šest minuta ubacio četiri poena, Rudež ostao na klupi

Getty

Košarkaši Brooklyn Netsa pobijedili su u svom Barclays Centru Sacramento Kingse 107-99 uz četiri koša hrvatskog reprezentativca Bojana Bogdanovića, dok Damjan Rudež nije sudjelovao u domaćem porazu Indiana Pacersa od Chicago Bullsa 90-92.

Brooklyn je protiv Sacramenta ostvario četvrtu pobjedu u zadnjih pet susreta, te 14. ove sezone. Gosti su dobili prvu dionicu igre (28-27), no u drugoj četvrtini se njihova igra raspala i Nesti su taj period igre dobili 30-16. Pet minuta prije kraja utakmice Kingsi su priprijetili smanjivši rezultat na minus pet (93-88), no Netsi serijom 8-2 otklanjaju sve dvojbe oko pitanja pobjednika.

"Ovu utakmicu smo dobili momčadskom igrom. Kod nas nema sebičnih igrača, mi smo momčad i kada dobivamo i kada gubimo," kazao je Jarrett Jack koji je ubacio 16 koševa. Identičan učinak imao je i Joe Johnson, dok je Mason Plumlee postigao 22 koša. Bogdanović je igrao sedam minuta ubacivši četiri koša, uz šut iz igre 2/3, te dva skoka.

Kod gostiju, kojima je to bio 13. poraz u zadnjih 17. utakmica i 18. ove sezone, najefikasniji su bili Rudy Gay sa 25 koševa i 9 skokova, te DeMarcus Cousins sa 24 koša i 13 skokova.

Chicago je u Indianapolisu pobijedio Indiana Pacerse 92-90 produživši pobjednički niz na sedam susreta. No, Bullsi su umalo ostali bez bodova premda su u trećoj četvrtini imali 21 koš prednosti (75-54). Pacersi su se u posljednjoj dionici igre nevjerojatnom serijom 20-0 vratili u meč, a potom i poveli 84-83 šest minuta prije kraja susreta. U tom periodu Bullsi su promašili čak 17 uzastopnih napada. U neizvjesnoj završnici Jimmy Butler je minutu prije kraja zabio tricu za vodstvo Bullsa 92-90 naklon čega više nije bilo koševa.

"Umalo smo sve prosuli. Nije mi jasno kako smo se doveli u takvu situaciju. Srećom, izvukli smo pobjedu," kazao je Butler sa 27 koševa i 9 skokova najbolji igrač Bullsa. Pau Gasol je dodao 20 koševa i šest skokova, a Derrick Rose 17 koševa. Kod Pacersa najbolji su bili Chris Copeland sa 17, te C.J. Miles i George Hill sa po 11 koševa. Damjan Rudež je utakmicu pratio s klupe Pacersa i nije ulazio u igru.

Orlando je floridskom derbiju pobijedio Miami 102-101 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih 11 međusobnih susreta. Bio je to izjednačen dvoboj koji je razriješen u neizvjesnoj završnici. Miami je 1:38 do kraja imao četiri koša viška (101-97), no gosti su 40 sekundi prije kraja uspjeli izjednači na 101-101. Victor Oladipo je potom zabio jedno slobodno bacanje, a Miamiju je preostalo sedam sekundi za posljednji napad i pobjedu. Odgovornost je preuzeo Dwyane Wade i promašio. Kod Orlanda najefikasniji su bili Nikola Vučević sa 26 koševa i devet skokova, te Victor Oladipo sa 22 koša, a kod Heata Wade sa 25 i Danny Granger sa 21 košem.

Zanimljivu utakmicu vidjeli su i gledatelji u Toyota Centru gdje su snage odmjerili Houston i Washington, a na koncu su slavili gosti 104-103. Wizardse je do treće gostujuće pobjede u nizu predvodio Bradley Beal sa 33 koša, Paul Pierce je dodao 21 koš, a John Wall 13 koševa i 12 skokova. Kod Houstona najbolji je bio James Harden sa 33 koša. Zanimljivo, Harden je u zadnjih 20 sekundi zabio devet koševa, no to nije bilo dovoljno za pobjedu. Trevor Ariza i Corey Brewer su dodali po 15 koševa.

Rezultati susreta NBA lige:

Charlotte - Milwauke e 94-104 (produžetak)

4. Utah 10 21 .323 14 1/2

5. Minnesota 5 24 .172 18 1/2