Katastrofa Cibone u Novom Mestu, izgubili i Cedevita i Zagreb!

Od 64 Cibonina koša, čak 53 su ih upisala samo trojica igrača - Leon Radošević i Tomislav Zubčić po 18, a Rok Stipčević 17 uz šest asistencija
Zagreb, 171010.Dvorana Drazen Petrovic.3. kolo regionalne kosarkaske NLB lige, Zagreb CO - Zadar.Na slici: Alexander Renfrof i Zoric Luka.Foto: Goran Mehkek / CROPIX
 Goran Mehkek / CROPIX

Potpuni debakl doživjela je hrvatska košarka u subotnjim utakmicama 11. kola regionalne NLB lige. Poraze su ubilježili Cibona, Zagreb i Cedevita. Cibona je nastavila s lošim ovosezonskim igrama, u gostima kod Krke izgubila je i petu od posljednjih šest utakmica, računajući sva natjecanja. Štoviše, u Novom Mestu su igrači Zdravka Radulovića doživjeli pravi krah, poraženi su s 87-64 i trenutno su na omjeru pobjeda i poraza 5-6.

Od 64 Cibonina koša, čak 53 su ih upisala samo trojica igrača - Leon Radošević i Tomislav Zubčić po 18, a Rok Stipčević 17 uz šest asistencija. Svi su ostali potpuno zakazali, a posebno Bojan Bogdanović koji je u 35 minuta ostao bez poena (šut iz igre 0-8), ali je uspio izgubiti pet lopti.

Najbolji je kod Slovenaca bio Cristopher Booker sa 17 koševa i devet skokova.

Košarkaši Zagreba kod kuće su izgubili od Budućnosti s 85-75. Praktički su cijelu utakmicu lovili prednost Crnogoraca, ali je nisu uspjeli uloviti. Miralem Halilović sa 17 poena i pet skokova te Ante Mašić s 13 koševa i pet uhvaćenih lopti bili su bolji od ostalih kod “mrava”. Najzaslužniji za pobjedu Podgoričana bio je, pak, Vladimir Dragičević s 19 poena i sedam skokova.

Ni treći zagrebački klub, Cedevita, u subotu nije mogao do pobjede. Momčad Aleksandra Petrovića u Beogradu je izgubila od Crvene zvezde s 82-77 iako je na poluvremenu imala sedam koševa prednosti (42-35). No, u nastavku je Zvezda pronašla put do pobjede, ponajviše zahvaljujući Jahmaru Youngu (25 poena) i Ricardu Marshu (22) koji je prošle sezone igrao upravo za Cedevitu. Kod momčadi iz Podsuseda vrijedi istaknuti 17 koševa Corsleyja Edwardsa te 15 poena i sedam skokova Damjana Rudeža.

I Cedevita i Zagreb nakon 11 kola imaju po šest pobjeda i pet poraza.

Dodajmo i da će u nedjelju u svome Višnjiku Zadar dočekati branitelja naslova Partizan.

NLB liga, 11. kolo:

Krka – Cibona 87-64

Crvena zvezda – Cedevita 82-77

Zagreb – Budućnost 75-85

Redoslijed: 1. Krka 7-4, 2. Budućnost 7-4, 3. Cedevita 6-5, 4. Zagreb 6-5, 5. Hemofarm 6-4 (-1), 6. Olimpija 6-4 (-1), 7. Cibona 5-6... 14. Zadar 2-8 (-1)

26. travanj 2024 13:40