DERBI NA POLJUDU

Lijepo je srušiti neugodnu tradiciju, prvo s Lokomotivom, a sad smo srušili Istru, rekao je Tudor
 Duje Klaric / CROPIX

Hajduk je prekinuo tu crnu tradiciju, konačno je nakon duge tri godine pobijedio Istru, rezultatom 2-0 golovima Pašalića i Koussija. Sve su najave bile da će to biti teška utakmica, ali na kraju je prošlo puno lakše od očekivanog.

Momčad Igora Tudora odigrala je stvarno vrlo dobru partiju. Hajduk je autoritativno došao do pobjede, bio je rastrčan i angažiran, sigurnom igrom nije ostavljao previše prostora gostima za iznenađenje. Puljani nisu bili na razini nekih prošlih partija, ali igrali su koliko im je Hajduk dopustio.

- Lijepo je srušiti neugodnu tradiciju, prvo s Lokomotivom nakon dugo godina, a sad smo srušili i ovu tradiciju. Zadovoljan sam prvim poluvremenom, više nego drugim, drugo smo samo rutinski odradili, makar smo mogli zabiti još dva-tri "golića". Sretan sam jer pobjeda nije dolazila u pitanje, dominirali smo. Čestitke Istri, momčad s dobrim pojedincima, ali se namjerila na boljeg protivnika, rekao je Tudor nakon utakmice

Ali bilo i nekih upozoravajućih poruka. U jednom trenutku na sjeveru se pojavio transparent: "Tudor na tribini, Torcida na terenu". Ne treba posebno tumačiti da se to odnosilo o moguće kažnjavanje Hajdukova trenera Tudora zbog verbalnih poruka o suđenju, a tu odluku disciplinac Vlajčević objavit će sljedećeg tjedna.

S ove utakmice neće biti povika na suca iako je zagrebački arbitar Igor Pristovnik izazvao burne zvižduke kad nije dosudio indirekt odmah na početku utakmici kod jednog vraćanja lopte Sačera nogom vrataru Ježini u ruke.

U sljedećoj akciji na drugoj strani, pred Kalinićem je zamalo pao gol, tukao Franjić ali je Hajdukov vratar kranjim naporom odbio loptu u korner. Kalinić je skidao sve opasne situacije kojih nije bilo puno.

Prvi gol Hajduk je zabio u 13. minuti. Akcija kao iz udžbenika. Sušić je lansirao loptu na lijevu stranu, na Kouassija koji je pobjegao zadnjem redu obrane Puljana. Brzonogi napadač stigao je do lopte prije istrčalog vratara Ježine i onda je prebacio na drugu stativu gdje je natrčao Pašalić i zakucao loptu u mrežu.

Drugi gol po sličnom receptu. Opet je sve započeo Sušić, sad je uposlio Jozinovića, a ovaj je vratio na povratnu Kouassiju. Napadač iz Obale Bjelokosti izborio se za prostor za šut i onda je sa poludistance lakoćom matirao Ježinu. Jednostavmo i efektno, a upravo takva je bila Kouassijeva proslava gola, sa onim uzastopnim saltima.

Prije utakmice održan je koncert u znak sjećanja na nedavno preminulog "trogirskog slavuja" Vinka Cocu koji je opjevao neke od najljepših pjesama o Hajduku. Na koncertu su nastupili klape Cambi i Sinj, Zorica Kondža, Alen Nižetić, Hari Rončević, Tereza Kesovija i Ivo Amulić a već tada je na tribinama bilo desetak tisuća gledatelja.

Hajduk - Istra 1961 2-0

Hajduk: Kalinić 7 - Milović 6,5, Maloča 6,5, Nižić 6,5 - Vršajević 6 (od 80. Bašić-), Sušić 7 (od 61. Andrijašević-), Bradarić 6,5, Pašalić 7, Jozinović 7 - Kouassi 7, Maglica 5,5 (od 73. Maloku-).

Istra 1961: Ježina 6,5 - Budicin 5,5, Čagalj 5, Chung 5, Pilipović 5 - Sačer 5 (od 71. Graf), Blagojević 5,5, Obšivač 6, Franjić 6 (78. Ilić-)- Jo 5,5, Radonjić 5,5 (od 81. Batelić-).

Sudac: Igor Pristovnik 6,5; pomoćnici: Vrabec i Ambrinac (svi iz Zagreba).

Strijelci: 1-0 Pašalić (13.), 2-0 Kouassi (37.).

Igrač utakmice: Jean Kouassi.

Stadion Poljud. Gledatelja: 18.000.

REZULTATI 16. KOLA,

Osijek - Split 0-0

Hajduk - Istra 1961 2-0 (Pašalić 13, Kouassi 37)

Nedjelja:

Dinamo - Slaven Belupo (15 sati)

Rijeka - Hrvatski dragovoljac (19 sati)

Petak:

Zadar - Lokomotiva 0-2 (Mesarić 9, Pavičić 90)

10. Hrvatski dragovoljac 15 1 4 10 10-24 7

HAJDUK - ISTRA 1961 2:0 (Pašalić 13, Kouassi 37)

KRAJ UTAKMICE

80. minuta - Umjesto Vršajevića, ulazi mlada nada Hajduka, Josip Bašić

79. minuta - Graf uzima loptu ispred Malokua koji bi u suprotnom izbio sam pred gol Istre

74. minuta - Umjesto Maglice za Hajduk ulazi Maloku

70. minuta - Izmjena kod Istre, iz igre izlazi Sačer, ulazi Graf

69. minuta - Bradarić sa 25 metara puca nisko po golu, ali Ježina je siguran

67. minuta - Napokon lijepa akcija, Kouassi je uposlio Jozinovića koji je s nekih desetak metara ipak neprecizan

65. minuta - Zasada vrlo nezanimljivo drugo poluvrijeme u Splitu

63. minuta - Radonjić prodorom izborio udarac iz kuta za Istru

60. minuta - Izmjena u Hajduku, iz igre izlazi Sušić ispraćen pljeskom, ulazi Andrijašević

54. minuta - Kouasasi se našao u prilici, ali puca ravno u Ježinu. Napominjemo da su na Poljudu zamijećeni skauti Borrusije iz Dortmunda i Schalkea

49. minuta - Pilipović izborio treći korner za goste, Hajduk još uvijek bez udarca iz kuta

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Hajduk u potpunosti kontrolira susret, stvorili su mnogo šansi od kojih su dvije realizirali te su dominirali u posjedu lopte (64 posto). Također, nakon više od mjesec i pol dana svjedočili smo Kouassijevom golu koji je ovaj proslavio uobičajenim saltom.

44. minuta - Jozinović oštro puca iskosa, ali lopta prolazi široko pokraj vratnice

GOOOL 37. MINUTA - Sušić je izvrsno proigrao Jozinovića koji je loptu ubacio u šesnaesterac gdje ju Kouassi odličnim udarcem šalje iza Ježine

35. minuta - Sušić je nepotrebnim driblanjem uspio iz protivničkog šesnaesterca doći do aut linije i pritom izgubiti loptu

28. minuta - Jo dobio žuti karton zbog prigovora, topovski udari odzvanjaju Poljudom

25. minuta - Kouassi nakon prekida ostao sam pred Ježinom, ali loše puca glavom

24. minuta - Franjić je svojim četvrtim udarcem na gol izborio korner

21. minuta - Franjić ne miruje, ponovno je odlično prošao kroz obranu Hajduka, pucao malo iskosa s lijeve strane, ali je Kalinić spreman

17. minuta - Franjić dobro pucao s vrha šesnaesterca, Kalinić jedva obranio

GOOOL 13. MINUTA - Na odlično dodavanje Kouassija osamnaestogodišnji Pašalić je svojim šestim pogotkom u prvenstvu doveo Hajduk u vodstvo

11. minuta - Dobra prilika za Hajduk, ali je Maglica bio u zaleđu

8. minuta - Odličan prolaz Franjića, ali Pilipović nije dobro prihvatio loptu u šesnaestercu Hajduka

4. minuta - Maglica zakomplicirao odličnu priliku kojom bi Hajduk poveo u vodstvo

1. minuta - Buran početak utakmice, Plilipović je pucao u bliži kut, Kalinić obranio

0. minuta - Prije utakmice na Poljudu je održan koncert u čast nedavno preminulog navijača Hajduka, Vinka Coce. Na tribinama je otprilike petnaest tisuća navijača

UTAKMICA JE POČELA

HAJDUK: Kalinić, Vršajević, Milović, Maloča, Nižić, Jozinović, Bradarić, Sušić, Pašalić, Kouassi, Maglica.

ISTRA 1961: Ježina, Čagalj, Pilipović, Obšivač, Budicin, Blagojević, Sačer, Woon, Radonjić, Franjić, Jo.

17. lipanj 2024 00:49