KAO NEKAD

Gračan povratak na klupu upriličio pobjedom

Štrok je u 43. minuti nadmoć kapitalizirao lijepim pogotkom, a i potvrdio da je radnik koji vraća uloženo
Rijeka, 211109.Danas je na nogometnom stadionu na Kantridi odigrana nogometna utakmica Prve HNL izmedju NK Rijeka (bijeli dresovi) i NK Istra (uti dresovi). Na slici: nadmetanje izmedu kapetana Istre Igora Lovrica i Sandija Krizmana (Rijeka).Foto: Davor Zunic / CROPIX
 Davor Zunic / CROPIX

Riječani su u susjedskom derbiju imali prilike gledati povratak Nenada Gračana na klupu voljena im kluba. Sjećaju se svi one rapsodije i izgubljene titule otprije deset godina, koju je predvodio upravo Gračan. Situacija je sada nešto drugačija, Rijeka je miljama daleko od one ljepote od igre i onog talenta, ali uz mukotrpan rad sve može doći na svoje.

Najbolji protivnik za izlazak iz krize i početak tog mukotrpnog rada jest upravo Istra, koja jest neugodna, ali nikad nije odgovarala Rijeci. Štrok je u 43. minuti nadmoć kapitalizirao lijepim pogotkom, a i potvrdio da je radnik koji vraća uloženo. Zato ga navijači toliko i vole.

Istra se nije nakon toga probudila, spavala je cijeli susret uostalom. Nemoć i konfuziju dodatno su si zagorčali jedanaestercem, ali Fernandez je pogodio vratnicu i izgledalo je u toj 89. minuti kao da će susret završiti 1-0. Ipak, Križman je sjajnom minijaturom svega dvije minute kasnije zabio za 2-0 i zaradio pljesak, a kako je zabio pogodak svi su mu se mogli i nakloniti.

Iako je ovo bila očekivana pobjeda tri boda su iznimno bitna za samopuzdanje momčadi, ali i za novog/starog trenera. Što se Istre tiče neke stvari će morati promijeniti jer očito nije Scorija bio taj koji je nešto krivo radio.

Rijeka - Istra 1961 2-0 (1-0)

Sudac: Marijo Strahonja 7; pomoćnici : Vukušić i Janošević (svi Zagreb). Strijelci: 1-0 Štrok (42), 2-0 Križman (90). Žuti karton Ljubović Gerc (Rijeka), Traore (Istra 1961).

Igrač utakmice: Sandi Križman (Rijeka). Stadion Kantrida. Gledatelja 1500.

RIJEKA: Mance 6, Ljubović 6,5 (od 85. Turkalj -), Čagalj 6, Čejvanović 6, Budicin 6,5, Pamić 6, Landeka 6, Čeh 6,5, Štrok 6,5 (od 65. Kreilach 6), Križman 7, Gerc 6 (od 58. Fernandez 6,5).

ISTRA 1961: Lovrić 5,5, Deak 5,5, Pauletić 6, Kacić 6, Marković 5,5, Tadić 5,5 (od 58. Grbac 6), Anđelković 6,5,Traore 5, Švrljuga 5 (od 75. Župan -), Šehić 5, Roce 5 (od 63. Okić 5,5).

09. svibanj 2024 05:40