LE CHAMPIONNAT

Lyon pobijedio, Brest preuzeo vrh

Naznake buđenja, barem kada je prvenstvo u pitanju, pokazuje i Lyon koji je došao do treće pobjede (uz jedan remi) u posljednja četiri ogleda
Lyon's Michel Bastos of Brazil, left, challenges for the ball with Sochaux's David Sauget, right, during their French League One soccer match at Gerland stadium, in Lyon, central France, Saturday, Oct. 30, 2010. (AP Photo/Laurent Cipriani)
 AP

Nogometaši Bresta, prošlosezonski drugoligaši, skočili su, barem privremeno, na vrh francuskog Le Championnata nakon nepotpuno odigranog 11. kola.

Veliku su formu nogometaši Alexa Duponta potvrdili šestom prvenstvenom pobjedom sezone i petom u posljednjih šest utakmica. Na svome su Francis-Le Ble stadionu svladali St. Etienne s 2-0, a strijelci su u završnici dvoboja bili Mario Lička (79. minuta) i Romain Poyet (84.).

Naznake buđenja, barem kada je prvenstvo u pitanju, pokazuje i Lyon koji je došao do treće pobjede (uz jedan remi) u posljednja četiri ogleda. U subotu je na Gerlandu s 2-1 pao Sochaux. Michel Bastos je doveo domaće u vodstvo u 31. minuti, Brown Ideye je izjednačio u 66., ali gosti nisu dugo držali remi jer je već tri minute kasnije konačnih 2-1 postavio Alexandre Lacazette. Hrvatski branič Dejan Lovren ušao je u igru u 78. minuti umjesto Jimmyja Brianda, dok je bosanski reprezentativac Miralem Pjanić svih 90 minuta proveo na klupi.

Vedran Runje je branio cijelu utakmicu za Lens koji je i treće kolo zaredom uspio ostati neporažen. Kod Toulousea je odigrao neodlučeno 1-1. Spomenimo i da je derbi između Marseillea i Rennesa odgođen za nedjelju zbog loših vremenskih uvjeta.

Le Championnat, 11. kolo:

Auxerre - Nice 2-0 (Birsa 43, Pedretti 78)

Brest - Saint-Etienne 2-0 (Lička 79, Poyet 84)

Caen - Nancy 2-3 (El-Arabi 12, K. Traore 52 / Hadji 36 - 11 m, Tafforeau 39 - ag, B. Traore 70)

Lorient - Arles 2-0 (Gameiro 56, Kitambala 77)

Lyon - Sochaux 2-1 (Bastos 31, Lacazette 69 / Ideye 66)

Toulouse - Lens 1-1 (Machado 6 - 11 m / Yahia 28)