JAKI BOLOVI

Mate Bilić se ozlijedio, a Sporting izgubio

Bez Bilića je Sporting ispustio vodstvo i izgubio
Deportivo Coruna's Moroccan forward Lassad Nouioui (C) eyes the ball next to Sporting Gijon's Croatian forward Mate Bilic (L) and defender Roberto Canella (R) during their Spanish first league football match at the Riazor Stadium in Coruna, northern Spain, on November 1, 2009. AFP PHOTO/MIGUEL RIOPA

Hrvatski reprezentativac Mate Bilić s bolnom je grimasom morao napustiti travnjak u 50. minuti gostovanja nogometaša Sportinga iz Gijona kod Tenerifa.

Domaći su u dvoboju 13. kola španjolskog prvenstva slavili pobjedu 2-1, a Bilić je mišić ozlijedio u 47. minuti utakmice koju je započeo. U 49. se vratio na travnjak pokušavši nastaviti, no nije išlo: signalizirao je da ne može i u sljedećoj ga je minuti trener Preciado zamijenio Barralom.

Bez njega u igri gosti su dozvolili preokret. Vodstvo gostiju od četvrte minute utakmice u 55. je minuti neutralizirao Ricardo, da bi 11 minuta kasnije domaći došli do odlučujućeg gola preko Nina.

Drugi hrvatski nogometaš u Primeri, Marko Babić, odigrao je posljednjih dvadesetak minuta (ušao u 70. umjesto Paredesa) u teškom (4-1) porazu Zaragoze kod Mallorce. Odigrao je ostatak utakmice na mjestu lijevog beka, a s njim u igri Aragonci su uspjeli zabiti utješni pogodak.

Do svoje druge pobjede u sezoni i prve pod trenerom Miguelom Angelom Portugalom, koji ih je s klupe vodio treći put, došli su nogometaši Racinga iz Santandera, 18-plasirana momčad Primere. Slavili su uvjerljivo kod Espanyola u Barceloni (4-0).

Primera, 13. kolo:

Espanyol – Racing 0-4 (Henrique 47, Canales 52, 72, Tchite 68-11m)

Mallorca – Zaragoza 4-1 (Aduriz 37, 67, Mario Suarez 74, Keita 77 / Ander Herrera 85)

Malaga – Osasuna 1-1 (Apoño 83 / Masoud 47)

Tenerife – Sporting 2-1 (Ricardo 55, Nino 66 / Diego Castro 4)