OBARA REKORDE

Messi prestigao Pelea: Barcelona slavila na Mallorci, Modrić s klupe odgledao pobjedu Reala

(AP Photo/Tolo Ramon)

Nogometaši Real Madrida ostvarili su pobjedu na gostovanju kod Levantea. Real je došao u vodstvo pogotkom Cristiana Ronalda, kojeg je na poluvremenu Mourinho morao zamijeniti zbog razbijene arkade. U nastavku domaćini su se vratili u igru pogotkom Ángela, ali slavlje nije dugo trajalo. Realu je dosuđen 11-erac, kojeg je izveo Xabi Alonso i promašio. Međutim, mladi Morata, koji je zamijenio Ozila, pogodio je u minutu nakon što se našao na travnjaku i tako donio novu pobjedu Mourinhovoj momčadi. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odgledao je utakmicu s klupe za pričuve

Levante 0-1 Real Madrid by goalsarena2012

U susretu 11. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila Real Mallorcu 4:2, a Leo Messi je sa dva gola stigao do brojke od 76 pogodaka u ovoj godini čime je prestigao Pelea koji je 1959. godine zabio 75 golova. Bolji od Messija još je jedino Nijemac Gerd Muller koji je je 1972. godine u dresu Bayerna i njemačke reprezentacije zabio 85 golova.

Messi je suparničku mrežu tresao u 44. i 70. minuti, a strijelci za vodeću momčad Primere bili su Xavi (28) i Tello (45). Golove za Mallorcu zabili su Michael Pereira (55) i Victor (58-11m).

U susretu 11. kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid je pobijedio Getafe 2:0 i ponovo se približio vodećoj Barceloni na tri boda zaostatka. Golove za nova tri boda momčadi Diega Simeonea postigli su Adrian (24) i Arda Turan (43).

REZULTATI:

Levante - Real Madrid 1:2 (Ángel 62, Ronaldo 21, Morata 84)

Atletico Madrid - Getafe 2:0 (Adrian 24, Arda Turan 43)

Real Mallorca - Barcelona 2:4 (Pereira 55, Victor 58-11m / Xavi 28, Messi 44,70, Tello 45)

Athletic Bilbao - Sevilla 2:1 (De Marcos 27, Susaeta 45+1 / Negredo 79-11m)

Real Valladolid - Valencia 1:1 (Perez 65-11m / Cissokho 15)

U subotu:

Malaga - Real Sociedad 1:2 (Saviola 37 / Vela 1, Prieto 59)

Real Zaragoza - Deportivo 5:3 (Apono 27-11m, Montanes 61, Gonzalez 66, Postiga 77,82 / Gama 13, Riki 21, Bodipo 90+2)

Espanyol - Osasuna 0:3 (Alvaro 22, Kike Sola 63, Manuel Onwu 77)

Rayo Vallecano - Celta 3:2 (Baptistao 59, Tito 72, Piti 82-11m / Aspas 12,33)